Lednice bublá, chladí jen mrazák

Od: Datum: 30.11.15 12:55 odpovědí: 9 změna: 03.12.15 15:44

Dobrý den ve spolek!
Minulé pondělí jsem si u 5 let staré Gorenje lednice všiml, že z ní vycházejí zvuky podobné bublání, vodopádu. Stále fungovala tak jsem to ale neřešil. Ve čtvrtek jsem si už ale všiml že horní, chladící část, nechladí a je v ní teplo. Mrazák (který má jiné dveře než chladnička a jsou tedy odděleny) stále mrazí, ale rozhodně ne tak jak dřív - je tam sice pod nulou, ale potraviny jsou měkké. Při prozkoumání vnějšku jsem nezaznamenal výtok nějaké tekutiny či přehřání nějaké součástky. Lednice taky běžně vrčí jakj tak ledničky vrčí když chladí. Neivm jestli to někomu pomůže, ale kompresor je nlx10kk.2 a ze zadu vypadá lednice nějak takhle http://s1.appliancesonline.co…ridge-HUSCNSIL-Back-high.jpeg
předem děkuji všem za radu

Jakub

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.11.15 13:36

Než zavoláte opraváře, zkusil bych celou ledničku na 24 hod. odpojit od elektřiny vytáhnutím šňůry ze zásuvky. Možná se pak ty kapaliny nějak vybalancují a bude zase fungovat. (Předem se postarat o obsah mrazáku.)

Ohodnoceno: 0x

Od: kono
Datum: 30.11.15 22:41

Super nápad, dnes to zkusím :)

Datum: 30.11.15 15:40

Běží lednice stále,nebo vypíná? Pokud nevypíná a kompresor stále běží tak únik chladiva.Zadní mřížka musí být při chodu teplá,pokud není tak únik chladiva.

Od: konto
Datum: 30.11.15 22:46

lednice běží normálně, je ale pravda, že pří dotyku zadní strany mě zaskočila studená mřížka.. to bude teda ono! opraví opravář takovou věc nebo to je na pořízení nové lednice?
Děkuji moc za pomoc!

Datum: 01.12.15 15:52

Záleží kde ten únik je. Pokud je to do skříně tak je to neopravitelné.Na dálku se to nedá určit,zkuste co řekne opravář.

Od: konto
Datum: 03.12.15 09:48

Tak jsem dnes volal 2 opravářům a oba mi rovnou po telefonu řekli, že lednici můžu rovnou vyhodit, že je to neopravitelné.

Datum: 03.12.15 15:44

Než ji vyhodíte, tak si ní vyndejte kompresor, skvělá věc na foukání pneumatik

Datum: 02.12.15 10:56

Tak ještě připadá v úvahu přicpaný filtr , ale ani s jedním si sám neporadíte.

doplněno 02.12.15 12:17:

Pokud by běžela normálně tak by vypínala , tak jak to je?

Datum: 30.11.15 23:51

Měl jsem stejný problém, únik chladiva, ale až po 10 letech provozu. Ta úplně první chladnička Calex mi vydžela 15 let. Novější modely chladniček používají nekvalitní materiály ve styku s chladicím médiem. Řekl bych, že schválně.:(

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.