Bankomat-návod na obsluhu

Od: Datum: 29.11.15 08:03 odpovědí: 16 změna: 13.12.15 21:14
avatar

Mám zřízený u banky běžný účet. Mohu z něho vybírat z bankomatu České spořitelny. Protože jsme oba s manželkou staršími seniory, potřebovali bychom návod na jeho obsluhu.

Náš požadavek spočívá v tom: označit jednotlivá tlačítka s uvedním jejich funkcí, poté poradit postup, jak tlačítka jednotlivě používat až do výběru požadovaného obnosu v Kč. Potřebujeme poradit polopatě, abychom si tento postup mohli zapamatovat. Děkujeme předem


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.11.15 08:12

Výhoda je, že si musíte pamatovat jen kód PIN (4 čísla). Hlavně si ho nepište rovnou na kartu nebo do peněženky!

Návod najdete na každém bankomatu, vloží se karta tím stříbrným čtverečkem dopředu, zadáte PIN, vybere jazyk, klepnete na "běžný výběr" nebo "Výběr z běžného účtu", naklepete částku k výběru a dáte OK nebo zelené tlačítko. Vyjedou peníze, pak karta a je to.

Ale opravdu je to na každém bankomatu, každý krok je označen, zcela logický a jednoduchý. Např. výběr jazyka jsou 4 vlaječky zobrazené u 4 tlačítek.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 29.11.15 08:31

zde to vidíte přesně


přeji hezkou a klidnou neděli

Ohodnoceno: 5x
 
Od: ben®
Datum: 29.11.15 08:56
avatar

Dobrý den, jenom doplním, že to video je určeno pro S-kartu (ta je už asi zrušená), ale postup je stejný i pro tu Vaši kartu. Dále je rozdíl ještě v tom, že Vám bankomat před "vyplivnutím" bankovek nabídne volbu, jaké bankovky chcete (např. při výběru 2000,- Kč to může být 1x 2000,- nebo 2x 1000,-). A nelekněte se - bankomat vydává i zvuk.

Je to signál k odběru karty a peněz. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.12.15 15:26
avatar

Pane habana, velké díky za vaší radu a hlavně za zobrazení automatu s vysvětlením postupu, tak jak jsme si přáli, polopatě.

Také vám přejeme hezký víkend a zároveň vám přejeme příjemné vánoce a šťastný nový rok

Macháčkovi

Od: tothgyomber
Datum: 29.11.15 10:19
Je to jednoduché. U ČSOB bankomatu je to takhle: Vložíš kartu, na displeji máš výběr jazyka, stiskněte tlačítko vedle displeje a vedle české vlaječky, zadáte pin na klávesnici, potvrdíte zeleným, pak dále výběr hotovosti, nabídne vám to částky, pokud chcete jinou tak zvolíte jiná částka a zadáte ji přes klávesnici, na závěr se vás zeptá jestli chcete účtenku. To je vše
Ohodnoceno: 2x
 
Od: nickys
Datum: 29.11.15 10:39

Ještě bych doplnil, že těch reklam na hovadiny, které se zobrazují na displeji si nevšímejte a nenechte se jimi zmást. Chcete si přece jen vybrat své peníze.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.11.15 10:49

No, není to krásné, jak se tady pěkně radí? *palec**slunce*

Nevím, zda to někdo již nepsal - dát si pozor na to, kde budete mít napsaný PIN (když ho nebudete znát zpaměti). Občas ho má někdo napsaný přímo na kartě... No, to je špatné. Jestliže budete mít PIN napsaný na nějakém lístečku a ten v peněžence spolu s kartou, tak na lístek určitě nepište slovo PIN. Dobrý je třeba tento postup (PIN je 4589), Na lístek napíši TELEFON NA DCERU 721045890 . Vy si musíte pamatovat, že PIN má před sebou a za sebou 0.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 29.11.15 11:01

Je, ale tazatel chce vědět, jak má postupovat, ne kde si má/nemá napsat PIN. Píše Náš požadavek spočívá v tom: označit jednotlivá tlačítka s uvedním jejich funkcí, poté poradit postup, jak tlačítka jednotlivě používat až do výběru požadovaného obnosu v Kč. Potřebujeme poradit polopatě, Je často zvykem odpovídat na nepoloženou otázku.
A nejsem si jistý, že všechny bankomaty čsp se chovají stejně. V bance je zde odlišný než venku.
Co tak natočit návod či vypsat algotitmus? Za 1. 2. 3. ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.15 11:25

buss. Tvoje neastálé rýpání už tady většina bere s úsměvem *frajer*. Domnívám se, že tazateli nevadí, jestli si přečte i o PINu. Možná mu je rada k ničemu, možná se mu hodí. Ale Tvůj příspěvek je o ničem... Co takhle místo ustavičného rýpání SÁM OD SEBE natočit ten návod či vypsat algoritmus? Buss, přeji Ti hezkou dnešní neděli a zkus být k lidem více vlídný.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 01.12.15 14:55
avatar

to je ono, co bychom chtěli, natočit návod s postupem a označením jednotlivých tlačítek

Od: mkat®
Datum: 29.11.15 16:10
avatar

Skúste požiadať niekoho zo zamestnancov banky.(Samozrejme ak je bankomat v ,alebo pri banke)Určite radi poradia.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.15 17:10
avatar

...jak už bylo zníměno.Naskakuje tam na začátku např.reklama na kontokoret.Zdržuje to,zmate to...tak pozor.V klidu pěčlivě čtěte co je na monitoru a nenechte se znervoznit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 12.12.15 22:59
avatar
Myslím si, že vysvětleno, nicméně bych taky požádal zaměstnance z banky o vysvětlení. Když se to tak vezme, starší člověk je v technice ztracen. S účtem a kartou by měla banka takovým lidem sama nabídnout návod na používání.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 12.12.15 23:39

Pane Macháček, když jste schopen ovládat počítač a internet, tak nevidím problém s kartou. Ostatně bankomat by měl mít nápovědu. Kdysi se nápověda ke kartám dávala. Požádejte v bance. Bankomatů je n typů. Zasuňte správně kartu (je kopa návodů, kde hovoří o pinu, ale ne o zastrčení karty..), jazyk, zadáte pin (bacha že jsou i tři pokusy, pak to kartu spolkne), OK, pak už postupujte podle návodu, jakou částku v jakých bankovkách , potvrďte si stvrzenku výběru, vytáhnout kartu, peníze a stvrzenku! Pak platba v obchodu, to vám řeknou..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zdenda000000000
Datum: 13.12.15 20:24

Já Vám doporučuji dojít si na nejbližší pobočku Vaší banky a požádat, aby Vám to ukázali. Budete mít jistotu (protože i kdyby obsluha na pobočce chtěla, Váš pin stejně zná) a od toho tam ti pracovníci jsou! Nestyďte se! Je to jen o tom se zeptat a věřím, že Vám poradí. Přiznat, že něčemu nerozomumím a potřebuji s tím pomoci není známkou stáří ani slabosti či hlouposti, je to zkrátka nové. Je mi třicet a když vidím nejnovější technologie, tak jsem také zmaten a tak to má každý!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.15 21:14

Snad jste to myslel jinak, ale obsluha v bance nikdy nezná váš PIN a nemá šanci se k němu jakkoli dostat. Klientovi by měli pomoci na přepážce nebo u výběru, ale rozhodně by jim (bankéřům) neměl klient nikdy prozrazovat svůj PIN!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.