Kamera v zaměstnání

Od: Datum: 29.11.15 02:06 odpovědí: 6 změna: 29.11.15 14:36

Dobrý večer.Chci se zeptat na jednu otázku.Vpráci máme kamerový systém se záznamem...jak to funguje?Myslím jestli se kazety vyměnují a schovávají,nebo se přemazávají,nebo jak fungují a můžou si ty kazety schovávat jestli jo,tak jak dlouho atd.Děkuji za odpověd.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.11.15 06:01

Neptal jste se tu nedávno?

Na tyto otázky Vám musí odpovědět Váš zaměstnavatel.

(U každého zaměstnavatele to může být jinak.)

Ohodnoceno: 4x

Datum: 29.11.15 11:13

no ptal jsem se tu nedávno,ale v jinné rubrice,rostliny a pěstování.

Datum: 29.11.15 07:09

No, já myslím, že na žádné kazety se už nenahrává. Nahrává se na pevný disk, který se po zaplnění přepisuje. Ale každý to může mít jinak...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.11.15 10:39

Přesně jak píše ernie. Ukládá se to většinou na HDD, takže délka archivace záznamu je dána velikostí HDD, rozlišením kamer a jejich počtem.

Nicméně jen pro info - většinou to vychází na minimálně měsíc.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 29.11.15 12:22

promon máte pravdu jen na 1/2, neboť to vychází především ze zákona na ochranu osobních údajů. Firma musí prokázat, že je vůbec záznamové zařízení nutné, vím minimálně o jedné firmě z mého okolí, které dobu uložení záznamu úřad zkrátil a např. kameru před vchod jim nepovolil. Někde se ukládá třeba měsíc, někde jen tři dny. Je to udělané ve smyčce, kdy např. u týdeního záznamu se v počátku "osmého" dnu začne přemazávat "první" (laicky řečeno pro jednodušší pochopení). Bohužel však nikde v zákoně se nedočtete, že třeba v obchodě to může být 7-21 dní apod., je to na individualitě každé žádosti, jejímu odůvodnění a především na úředníkovi, který žádost posuzuje. V podstatě píšu žádost, ale je to spíše "vyrozumění". Zákon je v tomto trochu chaotický. Navíc kamerový záznam musí být zabezpečen proti zneužití a musí k němu mít přístup jen omezený počet lidí, kteří k prohlížení záznamu musejí mít důvod. Např. zdejší společenství vlastníků bytových jednotek v panelovém domě, kdy se jedná o tři vchody má dva lidi určené na nějaké jejich poradě, kteří záznam obhospodařují a spolupracují v případě potřeby s policií. S kamerovým systémem museli souhlasit všichni nájemníci, což si společenství vlastníků dalo do stanov. Fyzická jednotka kamerového záznamu je umístěna v kumbálu od kterého mají přístup pouze ti dva + snad domovník. Jinde to zas mají uložené nahoře nad výtahovou šachtou a uzamčené, kdy se tam opět dostanou pouze oprávněné osoby a opravář výtahů.

doplněno 29.11.15 14:48:

promon: nezbývá než souhlasit, bohužel jsem se setkal už i s tím, že firma neuměla s kamerovým záznamem pracovat a řekla, že jí obtěžuje, když je tam okradený zákazník a policie po nich něco chce, že je to vlastně obtěžuje. Ředitele bych okamžitě vyhodil. Na druhou stranu jsem se setkal i s tím, že se něco stalo, zjistilo se, že kamerový záznam ve dne je v super kvalitě a není problém, ale v noci není nic vidět, kdy ředitel to okamžitě začal řešit a na firmu, co to montovala nemluvil do telefonu zrovna příjemně.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.11.15 14:36

No, repkin, je velmi provděpodobné, že máte pravdu, takhle hluboko jsem to nikdy nezkoumal, Já jsem člověk praxe a jezdím po firmách po celé republice a přilehlém okolí. Kamery často řeším, protože servisuji velmi drahé stroje, takže jejich poškození přijdé též na slušný balík a tak se často dohledává ,,příčinné jednání´´ - neboli kdo to naboural, či ukradl. A ze zkušenosti říkám, že nebývá problém dohledat záznamy i několik měsíců staré. Možná je to tím, že kde není žalobce, není soudce.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.