Jak zapojit autorádio doma k poslechu

Od: Datum: 26.11.15 22:28 odpovědí: 5 změna: 27.11.15 23:26

Mám repro a mám rádio na USB a JACKa ale jak a co potřebuji abych si mohl rádio pustit doma na 220V? Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.11.15 00:17
avatar
Potřebuješ stejnosměrny zdroj napětí na 12V / 5 ampér
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.11.15 08:29
avatar
V práci nám stará Phillipska hraje i se zdrojem s pouhým 1A výstupem. Zdroj se kupodivu ani nehřeje ale rádio hraje jen "přiměřeně" nahlas když ho někdo ohulí tak vypadne. Doma na dvoře už to mám s tříampérovým zdrojem a to už jde bez problémů ohulit naplno. Rádio píše 2x20w a zdroj vychází tím pádem 3A x 12v = 36 w Stejným vzorcem si můžeš vypočítat potřebný výkon zdroje podle výkonu rádia i ty. On Každý ampér na zdroji navíc dělá taky třeba rozdíl stovky na ceně zdroje ale když koupíš slabší zdroj a budeš ho honit na hranici jeho možností tak ho v létě upečeš a budeš kupovat nový.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 27.11.15 15:07

K čemu se běžně přidávají 12V zdroje?

To autorádio by asi 19V zdroj od starého notebooku nerozdýchalo.

Ať nemusí shánět nový zdroj a může použít nějaký, který někdo už vyhodil do elektrického sběru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.15 23:26
avatar

Autobaterka se běžně pohybuje mezi 11,5 až 14,5 voltu to musí tolerovat i rádio. 19 už je mimo toleranci. Když bude mít rádio 4 výstupy a zapojí jen 2 tak příkon počítá je 2x jinak 4x tomu musí odpovídat zdroj. starší rádia měly volné dráty a na kostře schéma zapojení, Mínus vždycky patří na kostru rádia. Zbytek podle schéma. Nová rádia mají systémový konektor. tam se musí najít schéma na netu vyhledáním slovního spojení autoradio system conector pinout. Pokud nebude schopný to podle výsledkú vyhledávání zapojit, ať se do toho rači sám nepouští. Co se mazání paměti po vypnutí rádia týče, když bude zdroj tvale připojený a rádio se bude vypínat vypínačem, tak při zapojení na tři dráty, se paměť nemaže. Mínus na kostru a plus do dvou zdířek, jedna drží paměť a druhou přerušuje vypínač rádia.


doplněno 27.11.15 23:55:

https://en.wikipedia.org/wiki/File:ISO_10487_connector_pinout.svg

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 27.11.15 15:25

Navíc budete potřebovat ISO konektor nebo jiný, podle toho, jaký konektor má autorádio vzadu. Na konektoru budou vývody pro napájení + přímo od zdroje (neodpojuje se, drží napájenou paměť předvoleb stanic) a druhý + od klíčku, který je v podstatě hlavní napájení. Dál budou na konektoru vývody k levému a pravému reproduktoru, možná máte moderní autorádio, kde budou také výstupy nejen pro přední, ale i pro zadní.

A také nezapomeňte na anténu. Stačí prutová vykuchaná ze starého přenosného rádia nebo náhradní autoanténa. A příslušným kabelem a konektorem do rádia. V nouzi vám bude stačit šroubovák píchutý do anténního konektoru, nebo alespoň svisle zavěšený metr až metra a půl drátu (nebo izolovaného lanka) s banánkem, který se zasune do konektoru autorádia.

Jako zdroj by možná šlo použít nějaký zdroj pro halogenová světla 11,8 V nebo pro LED pásky 12 V. Nebo jednoduše autobaterii a včas ji dobíjet nabíječkou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.