Proud mezi topenim a spotrebičem

Od: Datum: 24.11.15 16:08 odpovědí: 4 změna: 24.11.15 16:49

Dobry den, chtel bych se zeptat, nameřil jsem doma mezi spotrebičem(obalem) a radiatorem UT 238v primim propojením jsem vyhodil jistic a take jsem obvodem mezi radiatorem a obalem spotrebiče rozsvitil 50W zarovku. Není to vada spotrebice "funguje" to s ledničkou i casem počitače. Prosím poradte co stím. Dekuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mkat®
Datum: 24.11.15 16:17

Zrejme máš na rádiatore ukostrenú fázu.Ja na tvojom mieste utekám k nejakému elektrikárovi,Nech ti okamžite skontroluje zapojenie elektriny v dome.Pozor niekto môže prísť ľahko k úrazu.

Bývaš v rodinnom dome .alebo v paneláku?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.11.15 16:49

bydlim v panelaku, je pry po revizi, vedení je jeste hlinikove

Datum: 24.11.15 16:27

Problém může způsobovat vadný, přerušený pracovní ( N ) vodič.

Je to velmi nebezpečná, život ohrožující závada a velmi častá například v panelových domech.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.11.15 16:36

Máte-li do domu 3fázovou přípojku ve starším čtyřvodičovém provedení, je někde v rozvaděči přerušený nulák (společně pracovní a ochranný vodič). POZOR! Nepodceňujte to a co nejdřív (nejlépe včera) vyhledejte elektrikáře! Ohroženy jsou všechny choulostivější přístroje (napětí mezi jednotlivou fází a "plovoucím" nulákem může prodle příkonu připojených spotřebičů kolísat v rozmezí i několika desítek voltů), ale hlavně může jít o život! Nejen Váš, ale třeba i někoho v sousedním bytě.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.