Tv signál slabý obraz kostičkuje

Od: Datum: 19.11.15 22:51 odpovědí: 3 změna: 19.11.15 23:46

Mám problém najednou ze dne na den mi začal kostičkovat obraz u tv, nejdříve jen některé programy a po týdnu všechny, signál i kvalita je hodně slabá , mám tv se zabudovaným dvb-t přijímačem a klasickou venkovní anténu, když jsem se snažil s anténou hýbat tak byly chvilky kdy signál i kvalita se zvýšily ale neudržely se.. nikdy takový problém nebyl.. anténa je 5let stará.. postavili nám ve vesnici nový zesilovač ale na co netuším může to mít na to vliv? A co s tím?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 19.11.15 22:55
avatar

Dobrý den, než hýbat s anténou, tak by mohlo stačit přeladit kanály v TV. Já to musím udělat asi 2x za rok, kdy se to samo rozladí - používám aktualizovat.

Zdravím!

P.S. Pokud jde o nějaké možné rušení, tak by měl stejný problém třeba soused nebo ostatní občané v obci - poptejte se.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 19.11.15 23:07

Necloumal vám vítr svodem od antény? Pokud by se uvolnil spoj u antény nebo svod byl někde v obybu narušený, mohl by se zvětšit vložený útlum a dolů k televizoru už by šel signál zeslabený. Za 5 let ve venkovním prostředí už může být kabel vystavený slunečnímu záření, vlhkosti, mrazu, suchu atd mírně jak říkají technici degrdovaný, narušený a při zvýšené vlhkosti se změní parametry izolace a tím i celého kabelu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.15 23:46

Já jsem stejný problém řešil před rokem a nakonec jsem přišel na to, že mi odešlo napájení anténního zesilovače. Prostě odešla usměrňovací dioda. U takových těch adaptérů, zdrojů apod. se to stává poměrně často. Tak jsem koupil nový za pár šupů a bylo po problému. Tipoval bych to tak na 95%.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.