Nefunkční autorádio

Od: Datum: 18.11.15 16:37 odpovědí: 4 změna: 18.11.15 20:45

dobrý den,měl bych jeden dotaz přestalo mi jít autorádio po rozebrání jsem zjistil že součástka co je zakroužkována v obrázku je taková přičmoudlá a na jednom místě asi i přerušená,chtěl jsem se zeptat zda nevíte k čemu tam slouží a zda je důležitá pro samotnou funkčnost rádio se ted tváří jako kdyby do něj nešlo napětí ale jde,jinak tuto součástku jsem vyděl i v jiných autorádijích,děkujiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.11.15 17:24

dobrý den, zakroužkovaná součástka je tlumivka a je součástí vstupního filtru pro napájecí napětí 12 voltů. Nechce se mi věřit, že by se takto silný drát přepálil, jedině jestli v přívodu napájení není pojistka a nebo je místo ní hřebík. Hledání závady by chtělo alespoň ohmetr, jestli není někde zkrat (koncový stupeň zesilovače - nejčastěji, atd). Autorádio je docela složité zařízení a hledání závady v něm vyžaduje už nějaké znalosti, přenech to někomu zkušenějšímu, ať neuděláš závad ještě víc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.15 17:33
avatar

Tak zrovna tahle součástka často neodchází. Jestliže je ale vinutí skutečně přerušené (přepálené), je to následek nějaké jiné, podstatně závažnější závady. Jestli nemáte aspoň základní znalosti elektroniky, radši rádio zase zavřete a předejte odborníkovi. Sám ho neopravíte (je na to 4letý učební obor).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: proky
Datum: 18.11.15 17:39

dobrý den,díky za odpovědi,já to rádio stejně asi vyhodím jen jsem se chtěl zeptat zda je tam ta tlumivka důležitá zda přes ní tedy teče veškerý proud nebo je tam vražená pouze paralelně mezi neco a její přerušení nezpůsobí komplet mrtvé rádio,jinak ona asi není přepálená pouze jakoby vyrvaná s té desky

Datum: 18.11.15 20:45

Tak ji připájej nebo překlemuj a uvidíš

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.