Jak rozšířit CB radiostanici na 80 kanálů

Od: Datum: 12.11.15 15:35 odpovědí: 6 změna: 13.11.15 09:06

Dobrý den. Získal jsem radiostanici CB značky " Lafayette Ermes PRO" která má pouze 40 kanálů v pásmu C pro příjem a vysílání. Potřeboval bych tuto radiostanici rozšířit o dalších 40 kanálů v pásmu B. Chtěl bych se touto cestou dozvědět, jestli existuje nějaký servis nebo osoba, která by toto rozšíření umožnila. Děkuji. J. G.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.11.15 22:15

Ano, tato stanice by měla umět více než vašich požadovaných 80 kanálů. Servisů je po republice dost (nevím odkud přesně jste), popřípadě můžete oslovit nějakého radioamatéra v okolí, který by úpravu měl umět provést.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 13.11.15 02:10

Ve vašem okolí je určitě stanice radioamatérů, dohledatelná na netu, tam na přímý kontakt se dozvíte co to vlastně obnáší, jak technicky, tak ekonomicky, třeba pro vás bude účinější s udělat licenci na pásma mimo CB, která vám otevře absolutně jiný obzor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 12.11.15 22:38

Jistě jste projel třeba guglem, co umí, včetně manuálů, faktem ale je, že někdy se vůůbec neuvádí rozšiřitelnost na další pásmo. Tutlají to. Ví jen zasvěcení. Kontaktujte u nás prodejce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 13.11.15 02:20

Bussi, promiň, vidím v dálce prodejce, jenž ti nemaže med vůkol úst tvých...a jenž by nevyhověl požadavkům tvým, nebo spíše sluchu tvému, většinou ten pikol za pultem ti řekne :"Dobrá volba". a ani nemá tušení co prodává. 2, 70, polní dny, s kámošem G/chladící kolona/ asi víš CQ

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.15 07:54

Mám sice Lafayette Zeus Pro, ale možná to bude fungovat i u té vaší. Většinou jsou již multinormní. U mě to funguje takto:. Vypnout CB. Stlačit a držet tlačítko DW a zapnout. Displey začne blikat a kanálovým voličem se nastaví norma. Znova stisknout DW a je hotovo. Někde je to ale i pod jiným tlačítkem, než DW a tak to zkuste s jiným.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: xjigajiga
Datum: 13.11.15 09:06

Dobrý den. Děkuji za pomoc v otázce rozšíření radiostanice na více kanálů. Vaše rada byla k nezaplacení. Nyní vše chodí tak jak má. Přeji mnoho úspěchů.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.