Dálkové ovládání

Od: Datum: 11.11.15 17:56 odpovědí: 4 změna: 12.11.15 16:58

Dobrý den.

Zlobí dálkové ovládání u televize - občas samo ubere zvuk na nulu, občas vůbec nefunguje. Nevím jestli je závada v ovladači nebo v TV. Mohu vyzkoušet uvladač od jiné TV? Mohu můj ovladač vyzkoušet na jinou TV? Jsou ovladače univerzální nebo nejsou? A co ovladač od set top boxu? Prosím o radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 11.11.15 18:06
avatar

Dobrý den, patrně jediné, co doma můžete udělat, je vyměnit baterky v DO za zcela nové a vyčistit jeho čidlo (i u TV), na kterém může být nečistota. Možná by to chtělo vyčistit i kontakty pod tlačítky DO. Jiný ovladač zřejmě fungovat nebude a ten univerzální by se musel dobře naladit (ale, je to loterie). Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.15 13:00
avatar

jsme doma nedávno řešili takový malý a nenadálý problém. Koupili jsme si novou televizi, namontovali, zapnuli a nestačili se divit. Ovladač televize zapínal i věž. Pouze ji zapínal, ale už nijak neovládal, ani nevypnul. Z opačné strany to nefungovalo, ovladač věže s televizí nehnul. Problém jsme nakonec vyřešili novým univerzálním televizním ovladačem, na kterém jsme nastavili jiný kód, který jsme našli v televizním návodu. Jak se zdá, některé televize těch ovladačových kódů rozpoznají víc.

Takže k vašemu dotazu.

1/ na vaší TV klidně můžete vyzkoušet ovladač jiné TV. Možná bude fungovat, ale asi ne, protože kódů jsou stovky.

2/ můžete vyzkoušet váš ovladač na jiné TV, ale obě televize by měly být stejné značky.

3/ normální ovladače, koupené spolu s televizí, univerzální nejsou a jejich kód je nezměnitelný. (Možná že změnitelný je, ale tak snad leda někde ve značkovém servisu. U vás doma určitě ne).

Odtud moje rada : Vezměte váš ovladač a vyzkoušejte ho někde v televizním obchodě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.15 13:12

Pokud ovladač vynechává, čekal bych problém ve slabých bateriích, vymačkaném kontaktu pod tlačítkem, případně - pokud vám ovladač sem tam spadne - problémům s vysílací LED (studený nebo mechanicky uvolněný spoj na plošném spoji) . Ale vzhledem k tomu, že ovladač "sám od sebe" také manipuluje s hlasitostí, přikláněl bych se nejvíce k mechnické závadě kontaktů, obzvlášť v případě, že už je starší. Změna hlasitosti je dle mého názoru nejčastěji používaná funkce a dá se čekat, že tato tlačítka budou opotřebovaná jako první.

Ovladače se nedají zaměnit, nanejvýš u televizorů stejné značky a ani tam to není pravidlem. Je však možné zkusit jej jinde na stejném typu televize, případně si vypůjčit od stejného typu TV na vyzkoušení u sebe.

Jestliže by vás zajímalo, zda a kdy infračervená LED dioda na ovladači bliká, podívejte se na ni přes fotoaparát na mobilu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mkat®
Datum: 12.11.15 16:58
avatar

Tak vyskúšajte či je vada v TV,alebo v dialkovom ovládači.Po zapnutí TV a nastavení zvuku vyberte z ovladačky batérie.Ak sa budú aj potom diať divné veci ,tak je vadné niečo v TV.Môže byť vadné ovládanie na tele TV.(Ak takéto ovládanie TV má)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.