Zoxidovaný - pól autobaterie

Od: Datum: 11.11.15 17:08 odpovědí: 7 změna: 13.11.15 22:01

Dobrý den,

velice se mi zoxidoval mínusový pól na autobaterii. Nejezdil jsem s vozem asi 3 týdny a baterie se mi vybila, nebylo možné nastartovat, podotýkám, že je stará 1 rok.

Chtěl bych se zeptat, čím je způsobeno zoxidování - kontaktu a proč se nezoxidoval + pól vůbec?

Poté se chci zeptat, zda mohl mít tento zoxidovaný kontakt vliv na vybíjení autobaterie?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: luha®
Datum: 11.11.15 18:52

Asi kolem kontaktu vzlíná kyselina. Baterie se může vybít vnitřně (destrukce desek), nebo spotřebičem ve voze - odpojit plus pól a vřadit měřící přístroj nastavený na rozsah 20 A (případně přepnout na 2 A).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.11.15 19:29
avatar
Vybít by se mohla v případě, kdyby od + pólu byla na akumulátoru nějaká vlhká špinavá vrstva, vodivá cestička po povrchu a boku aku až po kostru, kterou by neustále tekl nějaký malý proud. To je ale dost nepravděpodobné.
Oxidace - pólu je dost častá, také mi je záhadou.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.15 20:02

V minulosti sa dali kúpiť plstené krúžky na póly autobatérie,ktoré boli olemované modrým a červeným plastom.Nasadili sa na póly,kvapol sa na ne motorový olej a nasadili sa kontakty.Pokiaľ boli mastné od oleja nedochádzalo k oxidácii pólov autobatérie.Možno by stačil krúžok filcu.No na nete som také niečo už nenašiel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mkat®
Datum: 12.11.15 17:04
avatar

Proti oxidovaniu kontaktov batérie ,sa zvykne kontakt jemne natrieť vazelinou.A hlavne musia byť objímky dobre dotiahnuté.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.15 15:02
avatar

Ze záporného pólu aku k žádnému propojení či skratu na kostru dojít nemůže,ten je,bývá,spojen s kostrou vozu.Po 50 letech řidičování jsem se nesetkal s tím,že by jeden z pólů byl víc zoxidovaný.

JB

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gumid
Datum: 13.11.15 21:56

Oxidaci způsobuje plynování při nabíjení baterie. Kyselina vzlíná kolem pólu. Je to Olověná elektroda v plastovém obalu a stačí neopatrné zacházení při odpojování (lomcování,apod..) a olověný váleček elektrody nedoléhá těsně. Stačí setina milimetru a vzlíná kyselina po pólu ven na svorku. Měl jsem to také a vyřešila to nová baterka. Nyní se mi nic takového neděje.


doplněno 13.11.15 21:58:

řekl bych, že jen to způsobení u mínusu souvisí s chemií. Jako u elektrolýzy, kdy vzniká na jedné kyslík a na druhé vodík

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 13.11.15 22:01

Jednoduché a prosté, někde se tam dostává kyselina. Pak nedodáná energii naplno a nenabíjí jak by měl. Baterii ven a pořádně omýt vodou. Sledovat stav.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.