Indukční vařič sencor vypne sám

Od: Datum: 07.11.15 20:51 odpovědí: 4 změna: 08.11.15 13:56

Ahoj, mám indukční vařič Sencor, na dvě plotny. Problém je, že když chci vařit v hrnci, dám jej na plotnu a zapnu on, tak se po několika sekundách přepne sám z on do off, jako kdyby ten hrnec nebyl dobrý pro indukční vaření, ale v manuálu se píše, že v takovém případě naskočí hláška F0...Tak kde je chybka? Hrnec je moc velký nebo, kde je chyba? Máte někdo zkušenost?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: luha®
Datum: 07.11.15 21:05

Neznám váš typ vařiče, ale předpokládám, že jsou všechny na jedno brdo. U mých plotýnek nestačí zapnout ON, ale ještě se musí zapnout výkon (vaření). :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rone
Datum: 07.11.15 22:13

K tomu vařiči jsem koupil jeden hrnek, plecháč a když jej dáme na plotnu, hned se začne činnost vařiče ale když dáme své staré nádobí tak se on přepne po pár sekundách na off, bez chybového hlášení..

Datum: 07.11.15 22:38

Pokud máte hrnec, který funguje a dáte tam jiný, u kterého se to chová tak, jak popisujete, tak je problém jednoznačně v tom nádobí. Ten vařič nejspíš vůbec netuší, že něco stojí na plotně, proto ani nehlásí chybu. To je v takových případech zcela normální chování.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: luha®
Datum: 08.11.15 13:56

Pokud je to vaše nádobí z nemagnetické nerezi nebo z hliníku bez vlisované železné destičky do dna nádoby, tak vařič nerozpozná přítomnost hrnce a vypne se. Je to bezpečnostní opatření. Kdyby vařič fungoval i bez přítomnosti hrnce, mohl by vám na ruce rozžhavit prsten nebo kovový náramek.

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.