Jak prodloužit venkovní dvoulinku?

Od: Datum: 07.11.15 14:52 odpovědí: 5 změna: 07.11.15 18:13

Dobrý den, mám vánoční venkovní led osvětleni s transparentnim kabelem, bohužel mezi zastrčkou do zásuvky a první led je krátká vzdálenost, mám v plánu to přestřihnout a nějakýma spojkama (čokoláda) s krytím ip65 to prodloužit. Ještě musím sehnat transparentní dvoulinku cca 5m. Dá se to sehnat aby to bylo venkovní? Nevím jaký materiál použít. děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.11.15 15:20
Nevhodné řešení!
Nic nestříhat!
Kúpte originál prodlužovací kabel s koncovkami do vlhka, potřebné délky.
Transparentní kabel i tak nebude v noci vidět, a přes den proti světlu nebude poznat, že není transparentní.
Ohodnoceno: 1x

Od: ivas2
Datum: 07.11.15 16:22

Potřebuji mít slabý kabel u té prodlužky,abych mohl zavřít okno. Existuje prodlužovací kabel s malým prumerem? děkuji

Datum: 07.11.15 17:00

Udělal bych nový kabel v kuse k prvnímu světlu na konci s vidlicí do zásuvky.

doplněno 07.11.15 17:04:

A tady máš průhledné kabely,nevím jaký máš průřez,ale můžeš si tam vybrat.

http://www.elima.cz/obchod/scy-2x05-tt_tt_rd-p-10481.html

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.11.15 17:33

Pokud je v návodu napsáno, že se nemá přívodní kabel přestřihnout, tak bych doporučovala to respektovat. Já to udělala a světla mi pak nefungovala jak měla. Raději se soustředit na vodotěsný kryt ke spojení vidlice a prodlužky ( dá se i koupit ) a transparentní prodlužku je možno si doma sestavit.

doplněno 08.11.15 09:58:

Tak to moje osvětlení nebylo LED a bylo skutečně na 230 V. To byl zřejmě důvod, proč se nesměl kablík střihat, protože napětí bylo součtem napětí všech žároviček + zřejmě nějaký odpor v káblech. Teď mám ( doma nad lůžkem pod baldachýnem ) řetěz LED žároviček a tam už podobné upozornění není.:)

Datum: 07.11.15 18:13

já bych se to ani nebal střihnout a napojit, dostatečně zaizolovat spoje, nejlépe smršťovací bužírkou s lepidlem. Ono to osvětlení stejně není na 230V, nemám-li pravdu? Musí tam být bezpečnostní transformátor.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.