Jak lze poznat špatnou baterii?

Od: Datum: 07.11.15 08:19 odpovědí: 4 změna: 07.11.15 19:05

Dobrý den.

Kamarád mi dal 8kusů nabíjecích baterii typu HHR-3MRE Ni-MH 1.2V, AAHR6, Panasonic. Říkal, že je již nepotřebuje,

ale že některé baterii po nabití vydrží jen krátce a některé déle nabité při nepoužívání třeba ve foťáku.

Mám také foťák, kde používám nabíjecí baterie AA a další spotřebiče a chtěl bych zjistit, které baterie jsou již "špatné", které již mají svoji životnost za sebou, abych je zbytečně doma neskladoval a nenabíjel je.

Mám doma pouze možnost měřit napětí a proud a odpor.

Jak bych měl tedy postupovat?

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.11.15 09:17

Ahoj, tady je trochu problém, že přesně nevíš, "jak na tom která baterie je" a také, že do většiny spotřebičů včetně foťáku se dávají dvě baterie.

Nikdy jsem nějaké měřiče napětí nevyužíval, když jsem potřeboval zjistit, jak to s tou danou baterií je, tak: - u foťáku jsem to poznal podle toho, že prostě ty baterie vydržely méně, než ostatní, přestože byly všechny úplně nabité, podle nabíječky. Jinými slovy, získalo se pomocí jich méně fotek, měly menší výdrž. Vždy jsem zkoušel pak měnit jednu baterii za jinou, ale úplně spolehlivé to samozřejmě není...

Úplně přesně jsem to však zjistil například u menších svítilen, takové s těmi menšími baterkami, které máte třeba v ovladači na televizi. Tam to funguje totiž tak, že svítilna je na třeba na 3 baterky a jakmile byť jedna z nich nejde, nejde celá svítilna. Nebo pokud v ní ještě nějaká energie byla, tak sice nějaké světlo bylo, ale málo výrazné. Pokud ne, tak se vůbec nerozsvítila. Nebyl problém najít, o kterou baterii jde, když se ta špatná vyměnila, svítila svítila najednou na celou místnost.

Tak třeba vám to trochu pomůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.15 19:05

Takhle podobně to taky dělám, takže měření žádné.

Datum: 07.11.15 10:59
avatar

Moje odpověď ti asi nepomůže, ale třeba někdo ve tvém okolí ano - já používám nabíječku IPC 1 (prodává se pod vícero obchodními značkami - např. Voltcraft nebo FKtechnics) a tato nabíječka si nejprve články zkontroluje a pak "vyloučí z přepravy" ty, které už to mají za sebou.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 07.11.15 19:04

To vypadá dobře, ale připadá mi zbytečné toto kupovat, když již mám doma dvě jiné "obyčejné" nabíječky

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.