Spínání cfl monitoru

Od: Datum: 30.10.15 10:02 odpovědí: 5 změna: 04.11.15 19:30

Dobrý den.
Mám dotaz,týkající se spínání podsvitu cfl trubic.
Jakým způsobem jsou cfl trubice spínány?
Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jentak
Datum: 02.11.15 12:42

Je tam spínanej AC zdroj cca 160-180V, který umí generovat impuls cca 1kV pro zapálení trubice. Celý zdroj běží ze síťového přívodu. Vždy je jas ovládán elektronikou.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.11.15 13:28

Mám monitor,kde jsou trubice uloženy vodorovně o délky 72cm.

CCFL trubice jsou napojeny na VN inventor,který by měl být napájen zdrojem 12V.

Pokud bych chtěl zapojit "na tvrdo",jsou tu ještě dva vývody,ovládající spínání a jas,které bych rád obešel.

Chci si vyrobit světelný rámeček.

Datum: 04.11.15 19:30

Něco takového jsem viděl ve škole, tenkrát se to povedlo zapnout přivedením +5 V na ten vývod ovládající spínání (tuším že to na něm bylo i označené), ten na jas myslím zůstal nezapojený.

Od: jentak
Datum: 04.11.15 12:01

Vezměte měřák a změřte si jaké napětí je potřeba pro ty dva ovl. vývody. Má to jednu nevýhodu. Pokud to takto zapojíte a povede se vám to rozsvítit, tak ASI nebudou fungovat ochranné prvky toho zdroje, které hlídají nadproud. Což jak sám uznáte nebude zrovna nejlepší.

Nebylo by lepší to prosvítit páskem LED? Existují i takové, které mají LED na polovičních vzdálenostech než klasické osvětlovací pásky.

Od: bmbx®
Datum: 04.11.15 14:08

Nechápu proč by neměly fungovat ochranné prvky? To s tím nemá nic společného.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.