Multimetr co přesně ukazuje

Od: Datum: 23.10.15 23:34 odpovědí: 4 změna: 24.10.15 19:20

Dobrý večer,

dnes jsem si koupil ve slevě multimetr, kteří měří snad vše s automatickými rozsahy. Jen mě mate jedna věc. Pokud měřím síťové napětí, tak je možnost při tom přepnout do 3 režimů. V režimu napětí naměřím cca 237V, v režimu frekvence ukazuje 50,03Hz a pak je režim procent kde ukazuje 47,3%. Z anglického návodu jsem to nepochopil a nijak rozumně mne nenapadá co přesně je hodnota těch procent.

Pokud někdo ví o co jde, budu rád, když mi to objasní Díky

doplněno 24.10.15 00:04:

Jedná se mi o ty procenta.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 24.10.15 06:08

L když wikipedii nesnáším, pro spoustu plábolů které tam očas jsou, tak tady máš něco o tom:

https://cs.wikipedia.org/wiki/St%C5%99%C3%ADda_(elektronika)

doplněno 24.10.15 09:54:

zajixxx:

samozřejmě, že je to střída, dal jsem na to odkaz.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.10.15 08:26

Mohla by to být střída.

Datum: 24.10.15 18:52

j Díky, akorát mne ještě překvapilo, že pokud měřím ST napětí za nabíječkou. Tj výstup nabíječky, tak samozřejmě změřím stejnosměrné napětí a když přepnu na frekvenci tak naměřím 50Hz a když na procenta (tj střídu) tak nějakých 49%. Čím to je? že by stejnosměrné napětí nebylo úplně vyhlazené? U baterie mi to ukazuje 0hz a 0%.

Od: nickys
Datum: 24.10.15 19:20

U nabíječky nebývá usměrněné napětí filtrované, Tedy měříte efektivní hodnotu stejnosměrného, ale tepavého napětí s frekvencí 50Hz a 50ti procentní střídou.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.