Nejlepší ruční parní čistič

Od: Datum: 21.10.15 13:35 odpovědí: 11 změna: 16.04.16 17:04

Dobrý den, prosím o radu čtenáře těchto stránek.Chtěl bych si koupit solidní, ruční ,parní čistič.Prošel jsem hodně nabídek, ale bohužel.Poradí mi někdo?Děkuji Josef.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 21.10.15 15:49

Dobrý den. Chcete koupit, protože máte osobní zkušenost? Já totiž slyšel od bráchy a tetky, kteří si ho koupili, že jim jen leží v zásuvce... použit 2-3x za 4 roky...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.10.15 22:20

Pokud potřebujete doma zvhčovat vzduch - parní čistič je ideální.;)

Všechny tyto rádoby "vynálezy" používají na tvorbu páry stejný princip jako napařovací žehličky.Nic zázračného se vevnitř neděje.Plive to rádoby páru,která nic neočistí.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.10.15 11:30

No s názory výše nesouhlasím, pořídil jsem si parní čistič KARCHER a jsem spokojen. Možná se někdo domnívá, že je to zázračný výrobek a že fouknete páru na špínu a ona zmizí. Tak to ne, ale pokud použijete vhodnou chemii, tak docílíte výborných výsledků.

Od: kat®
Datum: 15.04.16 13:36

Můžete poradit vhodnou chemii?

Datum: 16.04.16 11:25

Vhodná znamená různá jak na co. Nejraději používám SAVO bez chloru, víceúčelový spray. Tak je to napsáno na přebalu. Samozřejmě, že když někdo nemyje sporák 14 dnů, měsíc nebo déle, tak pak nadává na to, že to čistič ani s tou nejlepší chemií nezvládne. Pokud sháníte něco agresivního, hledejte to, kde je obsahem např. hydroxid draselný.

Datum: 27.10.15 06:34

Dobrý den.Koupili jsem od značky Wileda a jsme spokojeni.

Datum: 16.04.16 15:35

Zdravím,
s parními čističi mám poměrně bohaté zkušenosti. Už sem se tady o tom rozepisoval několikrát a psát se mi román znovu nechce - použijte prosím funkci vyhledávání.
Tedy jen pár nejrozšířenějších "nesmyslů"
- používat s parním čističem jakoukoli chemii postrádá smysl - pokud p.č. nezvládá čistit pouze horkou párou, je zbytečný - celé je to založené kromě jiného též na úspoře za čistící prostředky
- ruční parní čistič je skutečně spíš jen taková hračka dobrá tak na čistění oken a podobných drobností - k pořádné, kvalitní a rychlé práci je potřeba vysoká teplota výstupní páry (optimálně 140°C) a vysoký tlak výstupní páry (opt. okolo 4 barů), což malé ruční přístroje nesplňují (přirovnal bych to k navážení písku k míchačce dětským plastovým autem místo pořádného stavebního kolečka)
- pokud chcete koupit "malý ruční" parní čistič, protože pro pořádný nemáte využití (či do něj nechcete investovat), varuju vás - opravdu skončí v šupleti a zařadíte se mezi další zklamané majitele, kteří si pořídili zbytečnou hračku - raději si nechte si čistění udělat někým, kdo výkonný přístroj má, případně si ho občas vypůjčte
- cena pořádného přístroje se pohybuje od cca 8 - 10.000,-Kč výše, občas se ale dá koupit i nějaký výkonný starší za hodně nízkou cenu - většinou od někoho, kdo si pořídil něco, s čím se nenaučil dělat (parní čistič umí zázraky, ale chcete to u toho používat hlavu)
- pořídit si kvalitní přístroj do bytu je docela luxus (finanční), ale lze se třeba domluvit a koupit si ho pro více domácností společně
- v rodinném domku je to věc k nezaplacení, pokud se s tím člověk naučí dělat (to není z mé hlavy - to vím od ženských) - časově to vyjde cca na stejno jako normální úklid (poprvé možná i o něco déle, ale ušetří to dřinu)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.04.16 15:49
"používat s parním čističem jakoukoli chemii postrádá smysl - pokud p.č. nezvládá čistit pouze horkou párou, je zbytečný - celé je to založené kromě jiného též na úspoře za čistící prostředky..." a toto moudro jste se dočetl kde?Netušil jsem, že je smysluplný pouze čistící způsob, kde se nepoužívá chemie. Pro mě je důležitý výsledek a ne cena nebo použití či nepoužití chemie.

Od: jmlc®
Datum: 16.04.16 16:03

Já žil jen s negativními recenzemi - ale zeptám se konečně někoho, kdo to chválí:

Jaký je rozdíl mezi čištěním chemií rukou, houbičkou atd... a čištěním parním čističem? Děkuji.

doplněno 16.04.16 17:04:

děkuji @ronyx - takže jak už jste uvedl - za drahý peníz si do domácnosti nekoupím a levné šunty mi nepomůžou... takže jedině jednou za čas pozvat firmu, která si pořídila ten lepší kousek a vyčistí dům kvalitně ...

Datum: 16.04.16 16:48

Dovolím si reagovat - třeba v tom, že když necháte manželku vydrbat spáry mezi obkladačkami (dlažbou) ručně pomocí chemie a pak vezmete přesně to uklizené místo horkou párou z čističe (páry musí mít výše uvedené parametry - teplotu a tlak), bude si vaše manželka připadat jako největší šmudla, co neumí uklízet, protože z těch spár i po sebepečlivějším ručním úklidu poteče doslova bláto ;)
Vím, o čem mluvím - kdysi jsem takhle nechtěně při předváděčkách ve firmách málem zavinil vyhazov z práce několika uklízeček, když jsem vzal p.č. a bez přípravy sledujících ukázal, co to umí. Až tahle zkušenost mi dala to, že pak už jsem nejdřív nechal před zraky šéfů uklidit klasicky a pak jsem to teprve vzal p.č. Různých "heců" (typicky - jakou barvu mělo to PVC původně - i přes ruční drhnutí rejžákem a chemií byla stále šedozelené, po použití p.č. se nakonec ukázalo, že je světle žluté...) mám za sebou dost. Testy jsem si dělal ve vlastním zájmu kdysi sám - když to lidem neukážete, považují p.č. za zbytečnost. Takže jsem si testoval jak sám doma, tak jsem to půjčoval známým ženským na vyzkoušení.
Zkušenosti ukázaly, že např. na čištění koberců, sedaček, mytí motorů jsou lepší věci (přístroje na praní koberců, wapka) - horká pára sice odmastí, ale to bláto např. na motoru (písek v koberci) tam zůstane. Takže pokud to někdo chce hlavně na tohle, nedoporučuju to (i když to spousta prodejců uvádí jako možné použití). Na dlažby, obklady, okna, odmašťování, ale např. i čištění kamene (testoval jsem to např. na přes 100let starých pískovcových schodech a nikdy bych nevěřil, že i když se drbaly ručně rejžákem každý týden, bude v tom kameni tolik zažraného bláta) a mnoho dalších věcí, kde by teoreticky částečně pomohla např. wapka, ale nejde ji použít, protože na to umytí potřebujete obrovské množství vody (zkuste např. umýt vydlážděnou předsíň v paneláku umýt wapkou ;) ) je to ale super.
Osobně o parních čističích (tím myslím výkonné přístroje, ne ty hračky do ruky), tvrdím, že je to jedna z věcí, kterou nelze prodávat jako housky na krámě - chce je to vidět "v akci". Protože to ale lidem nikdo neukáže (kromě opravdu profi přístrojů za desítky tisíc), lidé jsou z koupě většinou zklamaní, protože to neumí využívat.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.04.16 16:13

To "moudro" je fakt (kromě jiných), pro který většina lidí parní čističe kupuje ;)
V roce 1992 jsem byl u toho, když se parní čističe objevily jako horká novinka na trhu. Při prodejních akcích a předváděčkách (kterých jsem absolvoval bezpočet a protože jse přístroje i předváděl v praxi, co umí, musel jsem o nich docela dost vědět a tedy jsem si je sám testoval) byly argumenty, na které zákazníci nejlépe slyšeli, tyto:
- je to ekologické - už nepotřebujete kupovat žádnou chemii
- ušetříte za chemii - kromě vstupní investice (koupě čističe) už dál neplatíte (kromě elektřiny) za nic dalšího, takže se vám parní čistič tímto zaplatí
- čistí to pouze horkou párou i tam kde vám chemie nepomůže (typicky spáry obkladů a dlažeb)
atd.
Je to podobné jako např. u "wapky" - šetří vodu (s menším nožství vody umyjete díky tlaku více než jen s hadicí, u horkovodní wapky nepotřebujete chemii, protože horká voda + tlak odmašťuje i bez chemie atd.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.