Do čeho se používají dobíjecí baterie?

Od: Datum: 19.10.15 18:05 odpovědí: 14 změna: 26.10.15 21:57

Dobrý den,

do čeho se nejvíce používají nabíjecí baterie?

Uvažuji, že si koupím AAA dobíjecí baterie asi Ni-Cd a budu je používat na kole do světla a třeba do MP3.

Používá se to i na takové účely?

Děkuji, pěkný den


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.10.15 18:10
avatar

NiCd raději ne ale MiMh snáší lépe nabíjení a použít se dají v podstatě všude jako alkalické baterie. Nemá ovšem cenu kupovat levné baterie neušetříte ba naopak. Doporučuji Sanyo Enelop, mají pokud nesjou provozovány velice pomalé vybíjení oproti ostatním.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.10.15 18:10
avatar

Určitě je můžete používat, ale pokud se k tomu odhodláte, volte kvalitu jak akumulátorků tak i nabíječky. Do foťáků, kamer, svítidel atd. je to skvělé. Ale pozor na měřáky (např alkotestr), tam pak dochází k nepřesnostem. Je totiž problém s napětím. Klasická tužka dává 1,5V, dobíjecí tužka jen 1,2V, což některé přístroje neakceptují.


doplněno 19.10.15 18:46:

Dobrý alkotestr je široký pojem. Zkušenost je s poměrně kvalitním měřičem a sám výrobce mi potvrdil, že není vhodné používat nižší napětí. Zde šlo o rozdíl mezi 6V a 4,8V, což je již rozdíl pro přesnější měření nemalý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.15 18:12
avatar

Dobrý alkohol tester je schopen pracovat i s napětím od 1,2 V, levné řístroje to neumí a pak dochází ke zkreslení, ale to i v případě vybíjení alkalické 1,5 v baterie.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: scv®
Datum: 19.10.15 18:25
avatar

Nepamatuji si, do čeho jsem naposledy cpal AAA, natož aby to byly dobíjecí.. Staré digitální foťáky, první mp3 přehrávače nebo blikačky na kolo byly často na AA. Novější přehrávače, foťáky a cyklistická světla mají spíše vlastní akumulátory a dobíjejí se třeba i přes USB. Blikačky, které mám na silničním kole, jsou dokonce jen na 3V placky. Jediné dobíjecí baterie, které jsem za poslední roky používal, byly AA do externího fotografického blesku a 9V do el. kytary a efektů. Jinak jsem si vystačil s klasickými.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.15 18:35
avatar
V zasade je pouzivam tam, kde se rychle vybiji. V pristroji, kde vydrzi treba rok, to postrada smysl.
doplněno 19.10.15 19:56: Aku jsou delane na pocet nabijecich cyklu. Me nektere vydrzely i 10 a vice let. Samovolne se taky vybiji. Nektere nepatrne, nektere hodne. I u akumulatoru je dneska kvalita nekde jinde, nez pred par lety.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: hungo
Datum: 19.10.15 19:35

Díky, co by mě ještě zajímalo, zda je pravda že po 2 letech ty baterie dobíjecí odchází?

Je také pravda, že se samovolně vybíjejí?

Děkuji

Datum: 19.10.15 20:00
avatar

Každý akumulátor stárne a tím ztrácí kapacitu. Některý rychleji, některý pomaleji. Každý akumulátor se samovolně vybíjí. Kvalitní (ale drašší) akumulátory vydrží samozřejmě déle a jejich samovybíjení je výrazně pomalejší. Používám ENELOP a jsem spokojený. Po 4 letech nepozoruji pokles kapacity a nabité (nepoužívané) vydrží velmi dlouho. Levné akumulátory, které jsem kdysi měl, se dokázaly samovolně vybít během 14 dnů a "odešly" po necelém roce. V tomhle případě se nevyplatí šetřit.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: hungo
Datum: 19.10.15 22:03

Dobrý den,

děkuji za odpověď, chtěl bych se zeptat jaký typ Eneloopů používáte? Případně jaké kvalitní by jste doporučil včetně nabíječky?

Děkuji, hezký den

Od: bmbx®
Datum: 20.10.15 06:42

Jaký typ ENELOOPů? Eneloopy jsou typ. Vlastnostmi stejný typ nabízejí i jiní výrobci pod svými nazvy. Eneloop jsou od Panasonic (byvalé Sanyo), GP vyrábí pod názvem Ecopower, Camellion pod názvem Always Ready, Varta Ready2use atd...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.10.15 07:29

Zkoušel jsem jezdit na kole s bateriemi NiMH (3x AAA) a nebylo to na dlouho.

Když jsem každé ráno a odpoledne 50minut svítil, tak v pátek už bylo vidět, že baterie docházejí.

Pokud bys měl světlo na tužkové baterie (ne mikrotužkové), tak ty mají podstatně větší velikost a tedy i podstatně vetší "zásobu energie".

Já jsem si světlo předělal na externí napíjení a napájím je akumulátorem, který mám pod sedátkem. Je to ale o hmotnosti, kterou musíš na kole vozit.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.10.15 09:10
avatar

Já používám NiMH eneloop Sanyo. Mám s nimi výborné zkušennosti.

AA do fotoaparátu, a nemám starý, jestli 3 roky není moc, jen preferuji okamžitou možnost výměny vybitých baterií za nabité. Dále je používám do vysílačky u kytary, u přijímače bezdrátového monitoru, v přenosném kytarovém kombu, ve světle na kole, děti v hračkách.

AAA používám nejvíce v Mp3 přehravači. Taky preferuji možnost výměny z toho důvodu, že Mp3 poslouchám v zaměstnání při práci mimo přestávky celou osmi hodinovou směnu. Dvě AAA mi vydrží na celý týden.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hungo
Datum: 21.10.15 19:42

Dobrý den,

mám starou nabíčku asi 8let na Ni-Cd, když si koupím nový baterie NiMh mohu je v ní nabíjet?

Děkuji

Od: bmbx®
Datum: 21.10.15 21:49

Záleží jaká je jestli chytrá (vypíná sama) nebo obyčejná (vypíná se ručně po uplynutí nějakého času).

Pokud je chytrá a určená jen na Ni-Cd tak asi použít nepůjde, nemusí poznat konec nabíjení, pokud se vypíná ručně, tak použít lze, za předpokladu dodržení času při nabíjecím proudu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hungo
Datum: 26.10.15 21:57

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.