Vybíráme novou TV

Od: Datum: 15.10.15 23:57 odpovědí: 10 změna: 18.10.15 18:01

Dobrý den

vybíráme TV do nového bydlení a vůbec si nevíme rady.

Padla nám do oka tato:

http://televize.heureka.cz/sencor-sle-22f55m4/

ale zajímalo by nás, jak to je se Set Top Boxem (asi jsem to napsal špatně :) ... je už v ní zabudovaný? Někdo tam psal špatné recenze na zvuk, myslíte, že to jako amatér poznám?

Díky mockrát za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lego®
Datum: 16.10.15 00:13

Pisou ze to ma> Vestavěný HD DVB-T/C (MPEG4, MPEG2) tuner Dneska uz se snad TV bez tuneru nedelaj.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.10.15 00:21

STB není potřeba, TV jsou standardně vybaveny tunerem pro DVB-T i DVB-C (kabel), má i CI slot pro případnou kartu od kabelovky a pod. Zvuk je asi dost subjektivní záležitost. Prý má jednoduché ovládání, což je podle mě plus. Údajně má nestabilní podstavec, to by třeba vadilo mně. Jinak bych to asi nijak zvlášť neřešil.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.10.15 00:58

Tohle téma se na poradně objevuje pravidelně, v průměru 1x měsíčně. Tato malá LEDka samozřejmě externí set top krabičku nepotřebuje. Zvuk u každé tv bez vnějších repro stojí vždy za h..., zvláště u malých modelů. Technické parametry jsou dobré, akorát to neumí přehrát z flešky nejpoužívanější video formát (avi), z čehož jsem docela na větvi. Recenze si hodně protiřečí. Jinak perfektně poslouží i jako monitor k PC. Full HD je nadbytečný. Jinak jste na heuréce mohl zaznamenat http://televize.heureka.cz/po…dna/jak-vybrat-led-televizi-/ i jiné užitečné informace. aby jste si full HD vůbec vychutnal, musel by jste na to koukat tak z 1 m. Přidejte 1000,- a tam začínají ceny tv o 80 cm úhlopříčce - to už je o hodně lepší!

Datum: 16.10.15 07:24

Přiznávám, že proti značce SENCOR jsem možná zaujatý, ale cokoliv co jsem od nich měl nebo viděl, nestálo za nic.

Pokud by to měla být "hlavní" tv v domácnosti, tak ta úhlopříčka je dost málo. Ale na kulisu v kuchyni dobrý. Do obýváku bych nic menšího než metr nechtěl (a to ani do hodně malého obýváku).

Datum: 17.10.15 17:30

Sencor nebrat! Je to stejný šmejd jako keramické nože Tescoma.

Od: honzajm
Datum: 17.10.15 17:43

Pokud vám stačí tato úhlopříčka, podívejte se i do oddílu monitory s TV, většinou jsou to v podstatě TV, stejné menu i ovládání a ovladač, akorát navíc se vstupem od PC. Samozřejmě že zvuk u ploché, tenké TV s plochými a malými reproduktory bude mít jiný zvuk než reparáky v bedně.

Datum: 18.10.15 01:06

Taky jsem se nejdřív díval na monitory s tv, ale žádnou výhodu oproti tv s možností připojení pc nemají. Vycházejí dráž, je jen velmi omezený počet modelů (a brzy nebudou žádné - moc se to neprodává), uživatelský komfort a možnosti bídné. Možnost připojení k pc má už každá tv.

Ohodnoceno: 1x

Od: honzajm
Datum: 18.10.15 14:35

Ale ne každá TV zobrazí výstup z PC v tom samém rozlišení jako monitor ...

Ohodnoceno: 1x

Od: bmbx®
Datum: 18.10.15 18:01

honzajm:

Leda tak stará CRT *haha*

Datum: 18.10.15 17:43

No, já mám rozlišení na pc stejné jako u tv HD ready. A taky mi to tv takhle zobrazí. Úplně to stačí. Možná by byl problém u náročnějších aplikací, jako kreslení výkresů a pod.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.