Oprava mini DV kazety (přetržená páska)

Od: Datum: 13.10.15 14:14 odpovědí: 3 změna: 14.10.15 17:01

Kdo mě opraví přetrženou a pomačkanou pásku v miniDV kazetce .Mám tam důležitý záběr.Kdysi jsem to dokázal ,ale jsem po nemoci a jednou rukou to nesvedu .Díky za pomoc. Samozřejmě to nechci zadarmo.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.10.15 14:20

Možná bych se zkusil zeptat v nějaké opravě elektra, videí a podobně. U nás například jeden pán opravuje nejen videa, ale i videokazety a podobně, zkusit to můžete.

Nebo pokud tedy víte, jak na to, a máte již zkušenosti, poproste někoho z rodiny o spolupráci, někdo, kdo má cit v rukou, vy mu poradíte a společnými silami se to snad nějak povede. Pravda, tato kazetka je malinká, tím se situace komplikuje, ale zkuste a uvidíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.15 13:53

Na audio kazety byla tenká samolepící folie,která se upřetrženého místa nalepila na oba konce tak,aby přes hlavu přehrávání byla na opačné straně...V případě malé kazetky to chce totéž,ale silnou lupu,nebo hodinářské brýle.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bmbx®
Datum: 14.10.15 17:01

Pokud vím tak i DV systém používá rotační hlavy a jakákoliv slepka na pásce se pro ně stává překážkou a je nebezpečí, že se hlavy při najetí na slepku ulomí, protože jsou velice malinké a křehké. Už u VHS to bylo riziko, natož u DV kde jsou hlavy ještě titěrnější. Jediné slepky, které je přípustné, jsou na začátku a na konci pásku a to slepka magnetického média s naváděcí páskou. Tato slepka se totiž nikdy k hlavám nedostane.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.