Hodiny šly pozdě, po výměně baterek nejdou

Od: Datum: 12.10.15 16:01 odpovědí: 7 změna: 13.10.15 14:25
avatar

Zdravím rádcové, na bytě mám na stěně hodiny. Šly pozdě, rozhodla jsem se v nich vyměnit baterky. Nejprve jsem si myslela, že stačí vyměnit jen dvě. Vyměnila, nastavila, nešly. Vyměnila jsem všechny čtyři, nastavila správný čas a pořád nejdou. Nevím proč. Přikládám fotky těch hodin. Zezadu je takové kolečko na nastavování času, pak úplně dole pusuvník na Auto, Off a On. Vteřinovka se nehýbe, ani když je to na Auto, ani na Off, ani na On. Jen, když je to na On, hodiny svítí. Nevím, jak mám rozhýbat vteřinovku. Nevím, jestli jsem hodiny před výměnou baterií dala na Off, nejspíš ne. Nerozbila jsem je tím? Děkuji moc všem za rady.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.10.15 16:17
avatar

Chodu hodin se týká pouze lůžko s jednou baterií, ty ostatní tři zajišťují světlo. Zde vidím jeden problém v tom, že používáte různé baterie. Zkuste vložit do otvoru na jednu baterii úplně novou baterii. Pokud se hodiny nerozeběhnou, vyjměte baterii a očistěte kontakty v hodinách (stačí jemně oškrabat nožem). Pro jistotu také lehce poškrabejte póly baterie. Vše můžete dělat bez baterií pro osvětlení, ty na chod hodin nemají vliv. Pokud hodiny stále nejdou, zkuste jimi potřást, asi se pak rozeběhnou. Pokud ne, asi je problém s pohonem hodin... chod hodin zkuste také rozhýbat štylovacím kolečkem, tím se také nic nedá pokazit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.15 16:18
avatar

Hodiny napájí jen ta jedna baterie (samostatně), pochopil jsem, že zrovna tu jste nevyměnila ;) Ty tři jsou nejspíš na podsvětlení když se setmí, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mkat®
Datum: 12.10.15 16:30
avatar

Keď vymeníte tú jednu (samú )batériu,skúste pokrútiť to koliesko na nastavovanie hodín.Hodiny držte zvisle ako keby boli na stene.Môžete pár krát potočiť batériou v držiaku.Niekedy to pomôže k dobrému dosadnutiu batérie.Ak to nepomôže tak z hodinami mierne zatraste.Presvedčte sa či ste dali batériu správne + na +.Na tom držiaku (pod batériou ) to býva napísané.

Hodiny by mali byť v poriadku,keď pred výmenou išli.Zaseklo sa len koliesko,a to treba rozhýbať.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.15 22:27
avatar

Nic jiného k hodinám vám nemohu poradit, jenom to, co předchozí rádci, pouze u baterií se dá využít zkoušečka, která je většinou dvakrát do roka ke koupi v Lídlu http://zbozi.akcniceny.cz/dig…ni-zkousecka-baterii-1228194/ Pomocí ní zjistíte stav baterie (měří se při mírném zatížení baterie), můžete vybrat ještě "dobré" pro méně náročné použití; a vyřadit špatné, které se někdy "připletou"; jsou i jiné typy zkoušeček v podobném plus minus cenovém rozpětí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.15 22:30
avatar

Takže pánové, předně děkuji za rady, i když ani jedna z nich nezabrala. Vyměnila jsem tedy tu jednu. Tu co řídí hodiny samotné a ne osvětlení za novou. A nic. Otáčela jsem s baterií v tom držáku. A nic. Třásla jsem s hodinami, jemně, silněji. A nic. Kroutila jsem kolečkem. A nic. No, nejdou mi holt pořád hodiny a rozebírat je teda nehodlám.

Datum: 13.10.15 13:50
avatar

No ono rozebráním byste si stejně moc nepomohla. Tyhle strojky jsou "z jednoho kusu" a rozebrat se ani nedají (teda dají, ale už pak nejdou dát dohromady:-D). Takže pokud se Vám to nepovede rozhýbat a pokud trváte právě na těchhle hodinách, kupte kdekoliv (u Vietnamců) za pár korun (viděl jsem i za 80,00 Kč) jakékoliv hodiny se vteřinovkou a přehoďte strojek (požádejte skoro jakéhokoliv chlapa). Ty strojky jsou všechny stejné a drží tam jen za jednu středovou matičku pod ručičkami.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.15 14:25
avatar

Spolubydlící mi slíbila, že se mi na hodiny ve středu podívá, nevím sice, jak je chce opravit, ale budiž... Ale na bytě nemáme ani jednoho chlapa... Tak uvidíme. Budu průběžně informovat. *smich*

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.