Digitalizace zvuku

Od: Datum: 08.10.15 20:53 odpovědí: 5 změna: 10.10.15 06:12

Dobrý večer
Může mi prosím někdo poradit postup při digitalizaci zvukového záznamu z klasické magnetonové kazety? Potřeboval bych opravdu podrobný postup, nebo odkaz, kde se takový postup vyskytuje. Moje kvalifikace je - poučený laik.
Děkuji předem za každou radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 08.10.15 21:09
avatar

Dobrý den, v domácích podmínkách budete potřebovat přehrávač magn. kazet (tedy, přístroj, ve kterém magn. kazetu spustíte) propojený audio kabelem s PC.

Do PC si nainstalujete např. program Audacity a spuštěný zvuk v něm nahrajete a případně vylepšíte (a máte digitální záznam). Zdravím!

doplněno 09.10.15 19:30:

Mám Audacity pro OS LInux, tak to může být nepatrně jinak. Zvuk slyšíte, tak otevřete program Audacity, nahoře je Úpravy a tam Nastavení. To si celé projděte a nastavte si program dle svého (např. kvalitu záznamu) a vyberte tam pro nahrávání vstup z vnějšího zdroje. Potom by mělo stačit zmáčknout tlačítko s červeným bodem a nahrávat. Ukončení nahrávky je tlačítkem s čtverečkem. Uložení záznamu je přes Soubor / Uložit v jiném formátu.

Zvolíte si místo pro uložení a formát zvuku (možná zvolte WAV - je to větší soubor, ale kvalita je lepší, než MP3). Jinak se s tím programem seznamte a můžete zkusit střih nebo efekty.

doplněno 10.10.15 10:12:

Nemáte zač.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: pepr®
Datum: 08.10.15 21:41
avatar

Nebo si pořídíte něco takového. Nedávno cca 14dní zpět to měli v Lidlu. U nás to v jednom ještě mají.

Jinak se to jmenuje Kazetový enkodér a má to digitální výstup přes USB, takže jednoduše připojíte k PC. Program na přehrání do počítače je u přístroje v balení. Postup bude podobný jako zmiňuje Ben.

Ten z Lidlu mám zrovna vedle sebe

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 09.10.15 16:16

Děkuji za radu. Jsem připojený z přehrávače do PC, mám v provozu Audicity, ale dál se nemohu pohnout. Nedaří se mi zvuk (který slyším z PC) buďto uložit, nebo dostat přímo do Audocity ...

Datum: 09.10.15 16:18

Děkuji za radu. Jsem připojený z přehrávače do PC, mám v provozu Audicity, ale dál se nemohu pohnout. Nedaří se mi zvuk (který slyším z PC) buďto uložit, nebo dostat přímo do Audocity ...

Datum: 10.10.15 06:12

Díky móóc. Všechno funguje. Hezký den

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.