Převod čísla - ČVOP,doba

Od: Datum: 02.11.15 09:02 odpovědí: 1 změna: 02.11.15 10:51

Dobrý den,

chci se zeptat na zkušenosti s přenosem čísla mobilního operátora. Nyní mám číslo u T-Mobile. Výpověď podaná předčasně k 6.11.2015, žádosti bylo vyhověno. ČVOP mě ale je přislíbeno až 10.11.2015.

Co bude mezi 6.11.-10.11.? To budu bez mobilu?

Dále jsem se chtěl zeptat na dobu, kterou tvrá přenos čísla k novému operátorovi. Chci přejít k Vodafone a tarif si mohu uzavřít v podstatě kdykoli. Takže klidně můžu jít (jakmile budu mít ČVOP) na Vodafone a zažádat o tarif od nich přenos čísla? Jak dlouho trvá,než číslo budu mít funkční od Vodafonu od doby zažádání o nový tarif a předání ČVOP?

Děkuji

P.S: Byl bych nejraději o nějaké rady z praxe.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: scv®
Datum: 02.11.15 10:51
avatar

Pozor - obdržení ČVOP neznamená, že můžete okamžitě odejít. Součástí ČVOP je první možné datum přenosu (4.-7. číslice, v pořadí MMDD). Je možné, že nejdříve půjde číslo přenést třeba i za měsíc - záleží na podmínkách výpovědi stávajícího operátora. Když jsem před dvěma lety přecházel obráceně (VDF → T-M), tak se mi podařilo podat výpověď přesně na začátku nového zúčtovacího období a výpovědní lhůta začala běžet až začátkem následujícího období.. měl jsem již sepsanou novou smlouvu, ale na přenos jsem čekal 2 měsíce.

.

Pro rychlý přenos je nejlepší sepsat novou smlouvu předem (resp. v době mezi výpovědí a prvním možným datem přenosu - smlouvu mezitím musí nový operátor zpracovat, připravit přenos a dát Vám novou SIM kartu). ČVOP není k uzavření smlouvy potřeba, lze ho předat novému operátorovi dodatečně. Za smlouvu, kde ještě nebylo číslo přenesené, jsem dříve nic neplatil - účtování začalo až aktivací čísla v nové síti. Ale doba platnosti smlouvy již ubíhala. Až budete mít novou smlouvu a ČVOP, předáte číslo výpovědi novému operátorovi a bude-li to kapacitně v jeho možnostech, převede Vás co nejdříve - obvykle ten první možný den. Samotný přenos probíhá v noci, takže ráno zapnete mobil s novou SIM a je hotovo. V období mezi koncem staré smlouvy a přenosem k novému operátorovi bez čísla nebudete - buď budete mít stejný tarif jako doposud nebo se číslo změní na předplacené - záleží na výpovědi.

.

P.S.: momentálně pro změnu zase odcházím od T-M a probíhalo to takto: 7.10. po telefonu sjednána nová smlouva, 9.10. podána výpověď, vzápětí přišlo ČVOP s datem přenosu nejdříve 4.11. Číslo jsem e-mailem přeposlal novému operátorovi, který SMSkou poslal vlastní číslo a datum přenosu (4.11.). Tarif mi po výpovědi zůstal stejný, ale protože mi již v září skončilo zvýhodnění, tak do doby přenosu platím plnou cenu. Proto je ideální podávat výpověď včas a ještě předtím mít připravenou novou smlouvu.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.