Zmizel mi signál na satelitu

Od: Datum: 01.10.15 13:11 odpovědí: 8 změna: 02.10.15 10:50

Zdravím. Opravují mi tu střechu a na střeše mám na pevno přimontovaný satelit k přijímání signálu Fr. televizních kanálů. Před chvílí jsem se chtěla dívat a zjistila jsem, že není signál. celkově. Doma reciver normálně funguje a mohu přepínat programy, jenomže žádný nenaskočí a všude je napsáno, NENÍ SIGNÁL. Byla jsem se tam podívat a nevypadá to, že by s něčím hnuli, dráty vedou nad střechou a na půdu a nejsou porušené. myslíte si, že by bylo možné, že by do toho nějak strčili neúmyslně? Ale to mi je divné, protože je satelit přimontován pevně a hnout s ním jen tak vůbec nejde. Uměli byste mi nějak poradit? nebo vysvětlit možnou příčinu? Děkuji

doplněno 01.10.15 14:28:

Problém vyřešen. Nedalo mi to a vylezla jsem na střechu znova a skusila satelitem pohnout. Jasně že to šlo. Kluci do toho opravdu strčili a pootočili to. Pak se pod tíhou důkazů přiznali. *smich* Náhodou se mi to hned napoprvé podařilo namířit správně. Televize zase hraje.

doplněno 01.10.15 14:38:

Ále doprčic, zkusila...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.10.15 14:46

Ted to muze jet OK , ale v pripade mraku , silneho deste , snezeni , muze obraz vypadavat a muselo by se to vice vyladit uvidite *palec*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.10.15 17:22

Aha. No tak uvidíme. Ale alespoň už vím, že to jde a není to zas až takový problém. To jsem před chvílí vůbec nevěděla a kdyby mi s tím satelitem pootočil třeba silný vítr, tak bych určitě volala anténáře a za takovou blbůstku bych hezky zaplatila, protože on by mi to nevysvětloval. takže něco zlého, pro něco dobrého. A to vyladění, to myslíš zase pootáčení tím talířem, doufám. Protože já to nijak jinak neladila. Nasměrovala jsem to a obraz naskočil.

Od: jofa®
Datum: 01.10.15 17:44

Vylaďte si na přijimači, jemným nastavením paraboly, kvalitu signálu na nejsilnější možnou kvalitu. Potom dotáhněte řádně šrouby a máte do příští opravy střechy klid.

Datum: 01.10.15 19:49

No oni už ty šrouby utáhli, aby se to ani nehnulo. Doufám, že už si teď dají pozor. A já počkám, až to bude hotové. Přijímač chápu jako televizi a parabola je ten satelit? Asi ano. Zatím je příjem dobrý, i když se to sem a tam seklo. Já to udělám, až oni odejdou. Střecha ještě není hotová. A takovéhle ladění chce klid a čas, protože budu lítat na střechu a dolů. Ale udělám si dle svého gusta. televizi ladit nebudu muset, doufám. To neumím. Ale otáčet satelitem, třeba po milimetrech, tak to klidně.

Od: vernon
Datum: 01.10.15 19:56
Tak satelit na střeše nemáš určitě, pouze parabolickou anténu.

Datum: 02.10.15 07:30

Nojo, teď jsem si uvědomila, co to je satelit. Tady vidíte, jak jsem "zdatná" :-D. Proto tomu raději říkám "koláč". To už každý pozná o čem mluvím. Já si to odvodila od toho, co je napsáno na tom přijímači co mám doma. "Digital satellite reciver". A protože vím, že to je přijímač satelitního signálu, a je to spolu propojené, usoudila jsem, že na střeše mám satelit a víc jsem nad tím nebádala. Takže jsem to pochopila asi správně. Budu otáčet tím "koláčem", co je na střeše, až chytnu nejlepší signál. Díky moc.

Datum: 02.10.15 09:38

pro vernon -nedá mi to :

v tomto případě slovíčkařit nemá cenu.

Datum: 02.10.15 10:50

Tomáši, mně je to jedno. A náhodou mi jeho připomínka pomohla. Příště tomu už satelit říkat nebudu. Budu říkat parabola. ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.