Fotoaparát Zrcadlovka nebo polozrcadlovka

Od: Datum: 01.10.15 05:49 odpovědí: 28 změna: 04.10.15 08:20

Ahoj,chtěla bych poradit :) Mamka mi chce k Vánocům kupovat nějaký dobrý foťák :) Zrcadlovku a nebo polozrcadlovku :) Ale potřebovali by jsme opradit,jakou koupit :) A co nejlépe nejlevněji :) Prosím :) Děkuju


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.10.15 06:18
avatar
Co nejlevněji a dobrý fotoaparát... Zrcadlovka...
To k sobě nepasuje!
Já začínal bakelitovým Pionýrem. Na film. Ten dělal dobré fotky.
Píšeš o mamce. Teda jsi ještě mladá dívka. Zřejmě bez jakýchkoliv zkušeností s fotografováním.
Zapomeň na zrcadlovku. Chceš nosit sebou velkou krávu a těžkou tašku?
Kup si malý kompakt. Ten vleze do kapsy nebo kabelky.
K němu nějakou příručku o základech fotografování. Čti si, fotografuj a zkoušej, porovnávej.
Naučíš se, pochopíš.
Běžnou fotografií udělá i kompakt. Většinou vše, na co namíříš.
Dobrá fotka začíná v hlavě.
Až pak pokračuje aparát.
Vyhledej si kdekoliv heslo: jaký fotoaparát?
A čti si, třeba i s mamkou. Získáte nějakou představu. Vyvarujte se omylu. Ušetříte peníze i zklamání.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.15 06:54
avatar

Polozrcadlovka neexistuje. Nejdříve si upřesni, co chceš fotografovat. Jestli se chceš fotografováním zabývat trošku jinak, než běžná populace, která fotí selfíčka a fotky z dovči, tak určitě zrcadlovku. Například Nikon D3200. Ovšem musím Tě upozornit, že toto fotografování už je trošku o něčem jiném a má spoustu specifik, než jen nastavit automatiku na kompaktu. Tolik k technické stránce věci. Ta umělecká je už na kreativitě každého jednotlivce zvlášť, no...

doplněno 01.10.15 07:05:

Třeba tyto fotky bych si nedokázal představit, že bych je udělat kompaktem. Letadlo je 300mm a 1/1250 sec, bokeh efekt (rozostření pozadí) u fotografie s dívkou taky nedosáhneš kompaktem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tereza20*
Datum: 01.10.15 19:18

Chci fotit portréty,atd.. :)

Datum: 01.10.15 07:04
avatar
Zrcadlovku..co nejlevněji..a ještě tomu ani Vy, ani maminka za mák nerozumíte.Proboha proč?
Uvědomujete si Vy i maminka, že zrcadlovka není o ceně těla, ale objektivů a příslušenství? Že ono příslušenství a skla může vyjít cenově deseti, ale i stonásobně dráž než samotné tělo zrcadlovky?
A hlavně, uvědomujete si, že rozhodující na výslednou fotografii je stále fotograf a to jak umí ovládat to co má k dispozici?
Začněte první dva roky s nějakým UZ za 6tis, a potom se zamyslete co dál.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.10.15 07:11
avatar

S tím ultrazoomem k učení nesouhlasím. Já se teprve učím a nedovedu si představit, že bych to dělal jinak, než zrcadlovkou. Nikona jsem koupil se setovým 18-55 za asi 11 000, přikoupil jsem 55-300mm za 8000. Tak jistě, je to low end základ, ale právě na učení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.15 07:21
avatar
Učit se fotografovat (a chápat teorii) může od kompaktu v ceně 3000Kč. 18-55 a 55-300 jsou prakticky ty nejhorší skla co lze koupit. Tělo je na určitý typ fotografie zcela nepodstatné..
Jinak v podstatě učit se fotit lze téměř s čímkoliv.
Klidně se vsadím s tazatelkou, že i když jí půjčím celou svou výbavu a vezmu si libovolný kompakt za 3000Kč, že udělám lepší fotky než ona s mou DSLR a drahými objektivy.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.10.15 11:03
avatar

Tak o kvalitě objektivů s tebou nepolemizuju. Nebudu si na učení kupovat sadu kvalitních pevných objektivů, každý na něco jiného, že... Když tazatelce půjčíš celou výbavu (o čemž bych dost pochyboval), tak ne že s tím nevyfotí lepší fotky, ale nevyfotí nic. Ale nechcti tě tahat za slovo, rozumím samozřejmě. Shrnul bych to za mě takto: neumím pracovat s přístrojem, do kterého nelze koukat přes skla a vidět údaje v hledáčku a podle toho operativně nastavovat.

Ještě se zeptám. Proč tedy nefotíš kompaktem?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.15 11:19
avatar

Kompaktem nefotím z více důvodů...

Nicméně jeden z hlavních je ten, že má "oblíbená" firma od které mám zrcadlovku, bohužel nedělá "kompakt" který by mi vyhovoval. Kompakt pro slušné focení (výlety kde nechci tahat z jakéhokoliv důvodu DSLR) existuje...a vybral bych si minimálně dva, tři typy..Ale ač nejsem chuďas, nejsem zase rozmařilý milionář, abych si kupoval kompakt (za nemalé peníze) od jiné firmy než mám DSLR a neměl tak mezi kompaktem a DSLR zajištěnu kompatibilitu (jak z hlediska HW tak SW).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tereza20*
Datum: 01.10.15 19:23

Tak neazi :D Tady se zase našel nějaký mega odborník co tomu fakt mega "rozumí" kk :d Děkuji tedy za odpověď :P Btw: Neptám se tu jaký máte názor vy na mě a na maminku,ale jaký foťák mi doporučit :) A vím že se dají zrcadlovky sehnat i levně :P :d

Datum: 02.10.15 04:53
avatar
Terezo
Hlavně že martincakl od tebe dostal dobré ohodnocení za příspěvek, ve kterém píše právě o neznalosti tebe a maminky.( včera 07:04)
Jednou chválíš, podruhé haníš.
Informace z tebe lezou jak z chlupatý deky.
Zato napadnout rádce, kteří se ti snaží pomoci byť i vysvětlením širších souvislostí, to dokážeš hned.
Příště třeba můžeš formovat otázku jinak.
Chodila jsem do kroužku foto. Mám Olympus takový a takový. Chtěla bych fotit portréty. Poraďte vhodný typ fotoaparátu. Mám málo peněz.
Absolvent fotokroužku by měl něco vědět třeba o cloně a hloubce ostrosti.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: tereza20*
Datum: 02.10.15 20:45

Kk,jsem se překlikla na správnou to vadí? panebože.. já prostě chtěla poradit nějaký levný foťák např: Zrcadlovku :) Se omlouvám že jsem špatně klikla na ohodnocení no.. Ale panebože.. chtěla jsem jen pomoct najít levnou zrcadlovku a nebo poradit,nějaký dobrý tip :) Btw: Do fotografického kroužku jsem chodila jen fotit a nebo pozovat :P

Od: bmbx®
Datum: 01.10.15 08:07

Kdo se trošku vyzná ve fotografování tak ví, že tazatel pod názvem "polozrcadlovka" měl nejspíš na mysli současné SLT, nebo EVF. Ale název to je nesprávný, podobně jako "kompakt s výměnými objektivy" ale přesto se s tím lze setkat.

Učit fotit se dá na čemkoliv, v tom dávám za pravdu martincaklovi, myslím že líp se to člověk naučí nějakým krámem, než zrcadlovkou, protože se snaží s foťákem který má omezené možnosti docílit a zkoušet všechno možné aby byl výsledek co nejlepší a pak při koupi zrcadlovky to jen zúročí.

ernie:

kdo má trochu znalosti a bude chtít vyfotit portrét tebou zmiňovaný, tak se mu to povede i s tím kompaktem a to je právě o tom učení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.15 10:53
avatar

Možná vyfotí, nevím. Já s kompaktem neumím, fotil jsem s ním párkrát a ta práce s ním je opravdu otřesná. Nepopírám však, že by to zřejmě šlo, nicméně si myslím, že komfort práce dobrat se podobného výsledku jako se zrcadlovkou bude mnohem horší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 01.10.15 12:01
Právě proto je dobrý na učení obyčejný kompakt - težko na cvičišti, lehko na bojišti. Učit se fotit a pak napsat kompaktem neumím, třeba by to nějak šlo...to taky o něčem svědčí. ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: tereza20*
Datum: 01.10.15 19:24

jasně :d Chodila jsem na kroužek fotografování a s obyčejným Olympusem se vážně nenaučíte dělat portréty! Já to mám do studia na focení a na natáčení videí.. watafak?!

Datum: 01.10.15 11:29
avatar

Pro tazatelku sem dám výmluvný obrázek. A taky pro ostatní, co se učení fotografování týče. Ten kluk tam se opravdu snažil fotit a pozorně poslouchal rady otce (jeden z těch pánů) a snažil se jimi řídit.. Tož tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tereza20*
Datum: 01.10.15 19:27

Jo v*le zaspamuj to tady tím,že se dá fotit i pos*aným Olympusem jen se to musí člověk naučit.. blablabla... Jasně... :P Mám Olympus,prostě obyčejný ani né za 3000,-kč a fotí fakt na h*vno.. To i můj telefon za 2000,-kč fotí líp... Lol

Od: bmbx®
Datum: 01.10.15 21:01

Tereza20:

Hlavně klid, samozřejmě není kompakt jako kompakt a Olympus v dobách digitálu se dostal dost pod průměr, ale lidi jej kupují je to pro ně věhlasná značka, ale to bývávalo v dobách filmu. Tak vlastně nevím co chceš slyšet, jestli zrcadlovku tak si kup cokoliv na co máš, ve stejné cenové relaci jsou na tom všechny stejně, jestli "polozrcadlovku" tak jedině tkzv. SLT a tu dělá jen Sony, jako amatérskému fotografovi ti dá mnohem víc spojuje totiž výhody zrcadlovky a EVF.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tereza20*
Datum: 02.10.15 20:47

Chtěla jsem jen poradit dobrou značku zrcadlovky.. nevím co tu ostatní řeší..

Od: bmbx®
Datum: 02.10.15 21:36

Když máš nějakou určitou hromádku bankovek, tak za něj koupíš od jakékoliv fy srovnatelnou zrcadlovku, tak že nevím co tu řešíš, výběr je opravdu jen a jen na tobě, v tom ti nikdo neporadí ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tereza20*
Datum: 03.10.15 13:31

Ale ano poradí.. Každá značka fotaparátu není stejná... ;)

Od: bmbx®
Datum: 03.10.15 14:29

Stejná samozřejmě není, ale nabízí vesměs stejné funkce a kvalitu ve stejné cenové relaci, to čím se liší je, jak komu padne do ruky a v tom ti opravdu nikdo neporadí.

Kdyby to bylo tak jak si myslíš, tak už existuje jen jeden jediný výrobce zrcadlovky, protože by ostatní nikdo nechtěl a zkracovaly by :-D

Prostě kup co ti padne do ruky a to co vyhovuje cenovému limitu který sis stanovila, jiná rada neexistuje, než jít do obchodu a osahat a vybírat. Pokud chodíš do fotokroužku tak snad sama víš co bys osobně měla preferovat.

Ten ti bude radit Canon, druhý Nikon, třetí Pentax a čtvrtý Sony. Sony už klasické zrcadlovky nedělá, jako jediná firma dělá SLT, což jak jsem zmínil slučuje výhody DSLR a EVF.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.15 12:27

Vše je to o penězích. Kolik do toho chcete investovat? Do 10 000Kč, tak tento: http://digitalni-fotoaparaty.…reka.cz/sony-alpha-ilce-5000/ je lehčí než zrcadlovka i se základním objektivem dělá výborné fotky((mám jej doma)), většinu kompaktů překoná v kvalitě fotografií. Jinak co nejlépe a nejlevněji to neplatí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: tereza20*
Datum: 01.10.15 19:26

Konečně odpověď co se mi hodí :) Děkuji

 

Datum: 03.10.15 19:56
avatar

To se mi snad zdá...Za skoro stejný prachy už je zrcadlovka. S hledáčkem. Pro tazatelku: ještě jste nám nenapsala, co chcete fotit. Až to napíšete, tak bude jasněji.

doplněno 03.10.15 20:04:

Pokud v tom jasno nemáte, tak si přečtěte nejakou lliteraturu. Můžu třeba něco doporučit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 03.10.15 21:17

ernie:

a on je výběr zrcadlovky závislý na tom co chci fotit? To jsem netušil, já do dnes žil v nevědomosti, já myslel že to je o objektivech :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.15 00:07
avatar

Ne, výběr zrcadlovky není závislý na tom, co chceš fotit. Tím jsem měl na mysli volbu aparátu obecně. Například: Chci fotit selfíčka-stačí debilní mobil. Chci fotit rodinné oslavy, dovču-stačí kompaktík. A tak podobně.

A jakže jsi to s těmi objektivy tedy myslel? Opravdu a bez ironie se nechám poučit. Kdybys byl tak laskav a měl trochu času, můžeš mi to obšírněji rozvést v poště. Děkuji. Případně sem můžeš dát nějaké ukázkové foto.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 04.10.15 08:20

Dotaz se týká ohledně zrcadlovky (případně "polozrcadlovky" ) takže o rozhodování mezi mobilem, kompaktem atd... to není. A pokud člověk vlastní zrcadlovku, tak si pořídí objektivy podle toho co chce fotit, šíroké, dlouhé, makro, pevné nebo třeba od každého něco, ale to snad je zbytečné nějak rozebírat, že na zvířátka v přírodě je potřeba dlouhá ohniska a na krajinku spíš širší, na broučky makro, na portréty radši světelnější středně dlouhé ohnisko

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.