Vyhazování pojistek pračka

Od: Datum: 28.09.15 09:26 odpovědí: 6 změna: 28.09.15 16:35

Dobrý den.Peru jednu dvě pračky v pohodě a najednou mě to vyhodí pojistky. Nikdy neteče. Nechám ji pak den odpočnout a jede zase dvě tři pračky a zase vyhodí pojistky. Nevíte o co by se mohlo jednat. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.09.15 09:48
avatar

Podle všeho horší stav motoru, který při větším zahřátí odebere při rozjezdu větší proud než snese jistič, který už může býr částečně vyhřátý.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.09.15 09:49
avatar

Možná je "unavený" jistič. Pokud má správnou hodnotu (na pračku 16A) tak by to chtělo elektrikáře, zkontrolovat případně vyměnit.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: paw®
Datum: 28.09.15 11:38
Nepisete co vyhodi. Ale klidne to muzete mit pres proudovy chranic a po 2. Pracce se uvnitr nahromadi nejaka vlhkost a motor probije a chrsnit to shodi.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.09.15 16:23

Má to samostaný jistič? Dříve to nedelalo? Těch otázek je více.Pokud má pračka samostatný jistič,tak bych zkusil jinou zásuvku,jiný obvod s jiným jističem. Pokud to nebude dělat,pak bych nejprve vyměnil jistič stejná hodnoty,ale vyšší třídy zpoždění - c nebo d .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.15 16:28
avatar

nedávno sme to řešili u bratrovo pračky a tam to dělalo čerpadlo za 15 let mělo naběháno a skrz těsnění do něj šla voda a bordel s praní a občas to vyhodilo jistič a občas ne

ale jak píšou osatní může to bejt i motor kouknul bych jestli za chodu nák zvlášt nejiskří

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 28.09.15 16:35

Nechcete při praní využít čas a při praní vyluxovat, nebo pustit mikrovlnou troubu nebo rychlovarou konvici? Pokud by byly na stejné fázi (se stejným jističem jako je pračka, i když ta by měla mít v nové instalaci samostatný jistič), tak by celkový odebíraný proud překročil vypínací proud jističe.

V práci jsme měli na stejné fázi v jedné kanceláři mikrovlnou troubu a rychlovarnou konvici. Když v polední přestávce chtěli najednu všichni vařit vodu na kávu a zároveň si ohřát jídlo v mikrovlnce, tak pic a neměl nikdo nic, vypadl jistič a půl přestávky se běhalo nahazovat jistič.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.