Projektor - dochlazování

Od: Datum: 22.09.15 20:33 odpovědí: 1 změna: 23.09.15 15:38
avatar

Ahoj, pořídil jsem si projektor, konkrétně DLP projektor Acer X1383WH.

Co mě poněkud překvapilo a nebyl jsem na to u jiných projektorů zvyklý, po vypnutí (ať už tlačítkem nebo dálkovým ovladačem, samozřejmě ne tvrdým odpojením od sítě) projektor zhasne a ventilátor se zastaví. Byl jsem zvyklý, že se lampa ještě dochlazovala, což u tohoto jaksi není. Nakonec jsem v menu našel nějakou volbu o vypínání a teď když když ho vypnu, ještě se dvě minuty "chladí" a pak až vypne. JENŽE, při "dochlazování" lampa pořád svítí, a tak mi není jasné, jak by se vůbec mohl chladit, i vzduch z ventilátoru má pocitově pořád stejnou (vysokou) teplotu. Co myslíte, že to může znamenat pro životnost lampy? Má takové pseudodochlazování vůbec nějaký význam, nebo už tam rovnou můžu nechat tu možnost z výroby, kdy se rovnou vypne?

A ještě úplně bokem, proč je vůbec nutné lampu dochlazovat? Pokud přece nějaké zařízení vypnu, tak už se dále jeho teplota nezvyšuje, ale postupně chládne samo o sobě. Proč je tedy nutné ještě odvádět teplo z lampy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 23.09.15 15:38

Ono to s tím chlazením asi nebude tak jednoduché, turbo by se taky mělo chladit chvilku na volnoběh než se vypne motor. ;)

A k hlavní otázce, asi bude hodně záležet na vnitřní konstrukci projektoru, pokud nemá od výrobce dochlazování tak jej asi nepotřebuje a myslím, že na životnost lampy by to nemělo mít vliv.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.