Zapojení jističů v bytě

Od: Datum: 18.09.15 17:07 odpovědí: 2 změna: 18.09.15 17:40

Odborná firma měnila v celém domě /70 bytů/ jističe v bytech. Samozřejmě je hlavní jistič pro byt na schodišti u elektroměru. Můj byt je 1+1+koupelna+předsíň. Nové jističe mají označení: 1x červená a 4x šedá, a zapojeny jsou takto: červená - všechna světla v bytě, 1.šedý - zásuvky koupelna a kuchyňská linka, 2.šedý všechny ostatní zásuvky, 3. a 4. šedá - rezerva. Původní jističe /3/ byly zapojeny: 1.vypínal resp. zapínal celý byt, 2.pro osvětlení a 3. pro zásuvky. Domnívám se, že nové zapojení je chybně, že červený měl sloužit jako hlavní pro vypnutí celého bytu a teprve další pro jednotlivé okruhy. Děkuji za vyjádření odborníků a přeji všem pěkný víkend!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.09.15 17:19
avatar

Barevné označení jističů (některých výrobců) označuje jejich proudovou hodnotu, nemá nic společného s nějakým poředím, či prioritou. Červený má hodnotu 10 A a používá se na světelné okruhy. Šedý znamená 16 A a používá se na okruhy zásuvkové. (S dalšími barvami Vás nebudu zatěžovat). Hlavní jistič máte u elektroměru a bylo by zbytečné mít ještě další v bytě.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.09.15 17:40

Děkuji za vysvětlení, to jsem nevěděl. Vycházel jsem z předchozího stavu: hlavní na chodbě u elměru + v bytě hlavní a k němu další pro jednotlivé okruhy. Vřelý dík!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.