Telefon v polévce

Od: Datum: 16.09.15 20:22 odpovědí: 9 změna: 26.09.15 21:30

Dobrý večer, kvůli mé vlastní hlouposti mi dnes bohužel spadl telefon do polévky, ale chybama se člověk učí. Ihned jsem ho vytáhl, vypnul, rozebral a usušil. Je fuknční, jack na sluchátka funguje, repráček a mikrofon v pořádku, není nijak zasekaný nebo tak, ale nejde nabíjet. Pomohlo by pročistit zdířku na nabíjení? Jedná se o novější telefon, smartphone. Díky Michal

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.09.15 22:59

První, co jste měl udělat, bylo telefon vyčistit lihem a pak teprve vysušit. Asi tam zůstala mastnota z polévky. Mně se stalo něco podobného s tím rozdílem, že mi spadl do hajzlíku *smich*. Při uvedeném postupu bez následů,

Ohodnoceno: 2x

Od: anonym0
Datum: 17.09.15 13:25

Lihem rozhodne ne, kdyz tak isopropylalkoholem.

Ohodnoceno: 2x

Od: bmbx®
Datum: 17.09.15 14:46

A jaký rozdíl v čištění a vysušování vody z elektroniky je mezi lihem a isopropylem? Asi jen v tom že to druhé se nadá pít *haha*

Ohodnoceno: 1x

Od: anonym0
Datum: 17.09.15 15:04

Nejde o vysuseni vody, ale o to, co bezne obsazene latky v ne-100% lihu delaji s elektronikou. ;)

Datum: 17.09.15 15:39

A že jsem tak smělý, mohu se zeptat co tyto látky dělají? ;)

Ohodnoceno: 0x

Od: gumid
Datum: 17.09.15 17:56

bordel,...

isoprophyl čistí bezezbytků. Proto se používá i v optice.

Denaturák není to pravé.

Datum: 17.09.15 18:00

gumid:

jasně, že isopropyl je čistější, ale aby běžný denaturák udělal nějakou neplechu elektronice slyším prvně

Od: michalllll
Datum: 18.09.15 15:37

Tak všem děkuji za rady. Nabíjení telefonu je nyní funkční. Nechal jsem ho ještě pořádně vysušit. Snad bude funkční i do budoucna. :)

Od: stan42
Datum: 26.09.15 21:30
Dává se sušit třeba do rýže a na nějaký ten den-jinak vnitřní vlhkost může způsobovat problémy i po delší době,třeba i zkrat baterky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.