Zkomolené sms

Od: Datum: 16.09.15 15:36 odpovědí: 8 změna: 09.11.16 15:47

Dobrý den,

může mi někdo poradit, co dělat, když se občas z mého mobilu odeslané sms dostanou k adresátovi jen z poloviny dobře a ostatní text je totální paskvil smíchaný ze starých (dávno starých) sms. Můj telefon je Samsung Galaxy III Neo. Půl roku starý. V odeslanýách zprávách u mě v mobilu je to OK, ale u příjemce hrůza. Nestává se to pravidelně. Jsem z toho zoufalá, protože ty nesmysly, co z toho vznikají, mě dost poškozují´v očích druhých. Díky moc za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.09.15 08:33

Nemáte nainstalovanou nějakou aplikaci, která by mohla spravovat sms, případně emailového klieta? Rozhodně nezkazíte nic obnovenít továrního nastavení telefonu, a pak případně kompletně přehrát software.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.09.15 09:08

Zdravím,
celý problém nejspíš spočívá v tom, že vy píšete na svém telefonu sms s diakritikou a telefon příjemce diakritiku nepodporuje - neumí ji přečíst a proto místo písmen s diakritikou píše nesmysly. Sms se tak stane většinou zcela nečitelná.
Takže moje rada - zkuste člověku, u kterého jste se s tím problémem nečitelných sms setakal, napsat (po domluvě) stejnou sms jednou s diskritikou a podruhé bez ní a uvidíte, jestli je to tak, jak píšu.

Datum: 17.09.15 09:15

Dochází k mícháni s textem i několik let starých SMS ...

Datum: 17.09.15 09:20

To jsem přehlédl, ale pokud tomu tedy tak je a je to jen u jednoho příjemce, pak je to chyba v telefonu příjemce.

Od: monikal
Datum: 17.09.15 12:25

Problém těchto sms se týká jen jednoho čísla adresáta, jiný operátor než můj, ale to myslím nehraje roli. Ostatním sms chodí OK. Můj operátor mi taky řekl něco o špatném nastavení střediska zpráv v příjemcovo mobilu. Tam se to ale tváří vše v pořádku, já tedy do toho tak moc nevidím. Nevím, jestli zkusit můj mobil reklamovat nebo to opravdu může být tím druhým přístrojem, co sms přijímá.

Datum: 19.09.15 13:23

A příjemci to dělá jen u vás?

Od: monikal
Datum: 19.09.15 18:19

ano, je to jen mezi mým a jeho číslem

Od: simona
Datum: 09.11.16 15:47

To co popisujete řeším s T-mobile již 3 roky! Proběhlo několik reklamací,přenastavení mého mobilu, přítelova mobilu, výměna SIM karet 2x ...monitoring technickou podporou T-mobilu, zakoupení jiného mobilu, psaní s háčky, čárky i bez, posílání krátkých smsek místo delších... Do dnešního dne na nic nedošli! že platím za "takovou" službu berou jako normální a o ukončení smlouvy nechtějí ani slyšet...a když, tak se sankcemi...Domluva je s nimi jak s batoletem...pořád dokola a nikam to nevedlo a nevede! Nyní jsem o pomoc požádala TELEKOMUNIKAČNÍ úřad...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.