Můžu to takhle zapojit?

Od: Datum: 14.09.15 13:52 odpovědí: 5 změna: 14.09.15 15:26

Hezký den,

můžu do staršího tuneru,který má na zadní straně 75 ohm konektor pro vstup FM antény,zapojit do tohoto konektoru 75 ohm kabel od střešní antény na DVB-T televizní programy?

Nebo pořídit nějakou pokojovku?

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.09.15 14:00
avatar

Zapojit to můžete, ale fungovat Vám to asi nebude (ale možná lepší, než nic). Tuner pracuje se zcela jinými frekvencemi, než TV. Musel byste vyměnit anténu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.09.15 14:02

Díky,pořídím nějakou pokojovku.

Datum: 14.09.15 14:02
avatar

to sice můžete, ale co na to chytnete, tak to nevím, potřebujete anténu, která dokáže přijmout FM, třeba něco takovéhoto

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.15 14:12
avatar
Na společných rozvodech je sice zásuvka, ale ještě jsem se nesetkal s kvalitním příjmem. Je horší než na 1,5 metrů obyčejného zvonkového drátu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 14.09.15 15:26

Přijímače na VKV (velmi krátké vlny), obvykle označované FM (frekvenční modulace) používají jak běžnou prutovou anténu (přenosné, stolní AM-FM přijímače nebo autorádia) docela běžně, pro příjem místních vysílačů. Tunery nebo Hi-Fi věže mají 75 ohmový vstup pro připojení vnější antény na střeše. FM vysílání na VKV je na frekvencích od asi 65 až 72 MHz (starší, dnes už opuštěná norma OIRT) a 88 až 108 MHz (nyní používaná norma CCIR), zatímco televize vysílá na frekvencích řádově stovek MHz, od asi 470 až 720 MHz, takže má mnohem kratší vlnovou délku a tudíž i potřebné rozměry prvků antény.

Váš tuner vám bude hrát v domě s rozvodem společné televizní antény (STA) po připojení k tomuto rozvodu, nebo si můžete pořídit vlastní dobrou anténu pro FM rozhlas - má obvykle větší rozměry než antény pro příjem televize. Nebo jestli nejste v uzavřeném prostoru s železobetonovou konstrukcí (paneláku), může vám vyhovět nějaká náhražková pokojová anténa pro FM rozhlas (neplést s pokojovou anténou pro TV), nebo nějaká prutová anténa vhodné délky, nebo i kus svisle zavěšeného drátu asi metr dlouhého (ne víc!).

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.