Nejde odstranění obrázků z telefonu

Od: Datum: 10.09.15 19:13 odpovědí: 6 změna: 14.09.15 22:12

Zdravím všechny chytré, moudré a šikovné. Můžete mi prosím poradit jak odstranit z telefonu (Nokia X2) soubory a další fotografie, které nechtějí poslechnout příkaz k vymazání? Hlásí, že zařízení přestalo odpovídat. Děkuji. E.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 10.09.15 19:25
avatar

Dobrý den, jako první zkuste ten mobil zcela vypnout a po zapnutí se pokusit opět o ten výmaz. Pokud jde o mazání souborů z SD karty, tak ji můžete zkusit smazat i ve čtečce v PC (nebo ji z mobilu vyndat a znovu zasunout - po načtení zkusit mazat).

Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: egret*
Datum: 10.09.15 22:53

Děkuji za odpověď. Jde o paměť telefonu nikoli SD karty. Navrhovaný postup jsem provedla, ale výsledek je stejný. Telefon sám tvrdí, že žádné obrázky nemá. Při připojení na počítač se ukazují ikony fotografií (pod kterými se žádné foto nevyskytují - po otevření je tam ikonka červeného křížku) a ikony souborů NRW od fotek, které už byly vymazány. Odstranit se nedají. Telefon také hlásí zaplněnou paměť už po jedné nové fotce. Děkuji za případný další návod a přeji hezký den. E.

Od: stan42
Datum: 11.09.15 07:22
A přes co to nejde odstranit-přes galerii nebo správce souborů?
Podíval bych se ve správci souborů jakou má ten soubor koncovku a atributy čteni a zápisu.
Zkusil bych jak správce v telefonu(pokud ho vaše verze W podporuje) tak v pc pokud vnitřní paměť vidí.Většinou mají obrázky špatnou koncovku,atribut jen ke čtení nebo nesmyslný rok vytvoření atd.
doplněno 11.09.15 08:06: Aaa to je Android-tak ten to občas dělá,buď s tím nějaká aplikace nekorektně zacházela nebo šlo o chráněný soubor nebo chybu operačního systému. Chce to zkusit upravit nebo smazat přes správce souborů,klidně odněkud(třeba Opera store)stáhnout do telefonu i několik aplikací pokud nepomůže potom přes pc,jinak jedině formát nebo jinou aplikaci galerie ta to nejspíše nezobrazí.Zaplněná paměť znamená spousta aplikací nebo smetí-odinstalovat aplikace,správcem souborů vymazat ve vnitřním úložišti všechen odpad,ve správě paměti to samé,když tak pročistit cleanmasterem,návodů je na fórech plno (pohledal bych i přímo fórum Nokia androidu),pak možná půjdou odstranit i ty fotky-ty ale asi už místo nezabírají,zůstal po nich spíš jen zbytkový soubor.Mimochodem tím vyčištěním bych začal,při téhle hlášce to většinou sotva jede.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: egret*
Datum: 12.09.15 11:43

Děkuji za různé podněty. Můj telefon je ještě neandroidní ) prostě stará Nokia X2. Určitě jde o zbytkové soubory. Přes telefon - žádné soubory. Přes počítač - právě ty zbytkové (NRW) a pár jakoby obrázků, které při zobrazení na počítači vypadají takhle. Jenže ten obrázek se tu přebarvil, hm, je to bílé pozadí, červený křížek.

Od: stan42
Datum: 12.09.15 17:22
Vadný,poškozený soubor nebo smazané něco co se nemá mazat od výrobce. Takže to je ještě ta tlačítková hloupá jo? A v telefonu to není v galerii nebo ve správci souborů -staré mají slušný správce jak jsou na tom novější netuším. Možná zkusit Xplore v javě pokud ještě je(a x2 podporuje) protože se matně pamatuju že na 6233 blahé paměti jsem nějaký alternativní správce souborů používal právě na čištění(hlavně si pamatuju kolikrát jsem musel každou operaci povolit).Ta Nokia dovolí procházet vnitřní paměť nebo používáš sw od výrobce.Jinak přejmenovat samotný ten soubor a změnit koncovku třeba na .jpg pokud je jiná nejde,nezkoušels?
Pokud je telefon zasekaný a nejde to rozjet tak nejlepší bude zálohovat kontakty a fotky a obnovit tovární nastavení(sms,data a nastavení bych nezalohoval-problém může být i tam).
doplněno 12.09.15 17:33: Jo a základ vyndat baterku,karty a td nepomohlo?
A taky ten telefon má malou paměť-větší množství mms,nějaké soubory z webu,pár aplikací a vnitřní paměť je plná ani si to neuvědomíš a člověk se pak diví proč nefunguje.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: egret*
Datum: 14.09.15 22:12

Díky za všechny rady - postupně to všecko vyzkouším. Jo technika, to je moje E.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.