Špatná indikace baterie telefonu

Od: Datum: 10.09.15 18:42 odpovědí: 1 změna: 11.09.15 14:51

Dobrý večer, už půl roku vlastním nový smartphone a nikdy jsem se na vybíjení baterie příliš nesoustředil. V poslední době jsem si ale všiml že při poslechu hudby nebo pouhém prohlížení nastavení atd. procenta baterie rychle klesají. Po nějaké době se ale zastaví na nějaké hodnotě, která se pak např. půl hodiny nezmění i když je telefon zatížený přehrávačem nebo nějakou hrou. Vypadá to jako kdyby indikátor neukazoval skutečný stav baterie a přehnaně srážel procenta a pak se zastavil a vyčkával až bude stav baterie souhlasit s uvedenou hodnotou. Četl jsem že u nových telefonů je třeba baterii zkalibrovat tím že nechám telefon několikrát zcela vybít, může to být řešení? Předem děkuji za každou reakci.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: stan42
Datum: 11.09.15 14:51
Baterka se může pár cyklů usazovat- ta kalibrace je spíš mýtus.
Může být špatná baterka nebo chyba sw telefonu,jsou postupy jak telefonu smazat data o baterce takže si ji znovu nakalibruje. Pro začátek bych ale zkusil aplikaci Gsam battery monitor nebo nějakou jinou a podívat se co naměří a na statistiky spotřeby,ono na pozadí může jet kdeco včetně nějakého malware.
Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.