Nabijecka do auta

Od: Datum: 06.09.15 15:15 odpovědí: 6 změna: 07.09.15 08:23

Nemáte někdo zkušenost s nabijeckami do auta? Jsou mezi nemi nějaké rozdíly? Myslim třeba jako v rychlosti v nabíjení? Která je dobra?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.09.15 16:51
avatar
Rozdily jsou jedine v proudu nabijeni. Doporucuju poridit s takovym proudem, ktery ma i originalni nabijecka, ale cim vetsi, tim rychleji se to nabije:)
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 06.09.15 18:18

Co s nabíječkou přesně chcete nabíjet? Telefon, tužkové články, autobaterii nebo počítač?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 06.09.15 18:45

Olověné akumulátory do auta se nabíjejí obvykle proudem, který je jednou desetinou kapacity. Takže akumulátor s kapacitou 44 Ah (ampérhodin) se čistě teoreticky nabíjí proudem asi 4 A po dobu 10 hodin z plně vybitého stavu. Když se jenom dobíjí, je to kratší dobu, stejně jako když jedete pár minut z domu k obchodu, také dobíjíte jenom po dobu jízdy.

Nějaké rychlonabíječky jsou pro jiné účely a typy akumulátorů. Některé nabíječky jsou holé zdroje, některé mají automatiku, která po dosažení určitého napětí automaticky vypne nebo přepne na udržovací nabíjení. Některé nabíječky mají možnost nastavení nabíjecího produ a jsou vyšperkované navíc měřidly napětí a proudu, nebo různými přepínači. Některé nabíječky mají důmylsně tvarované pulzy proudu pro desulfataci nebo jak se tomu říká. Někomu vyhoví levná nabíječka z lídlu, někdo má rád značkové. Někdo nabíjí často, někdo jenom jednou za rok po odstavení auta na zimu, aby mohl zase na jaře vyjet.

Jestliže hledáte další informace, zadejte slova car (automobil) battery charger (nabíječka) nebo accu (akumulátor) charger a další kombinace.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.09.15 19:37
avatar

poradna Poradte.cz› Elektronika› telefony

tedy je snad poměrně zřejmé, že tazatel se ptá na nabíječku mobilu do auta ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 07.09.15 08:23

mikihans: díky za upozornění, nepřečetl jsem si dotaz dost pozorně a nepochopil jsem, že se jedná o nabíjení mobilu v autě

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 06.09.15 20:23

Kromě proudem se liší i tím, jak moc jsou odrušené (třeba pak nejde naladit rádio a stanice jsou zašuměné).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.