Přeinstalace Windows 10 zpět na Windows 8.1

Od: Datum: 05.09.15 08:23 odpovědí: 7 změna: 06.09.15 15:33

Automaticky se mně přeinstaloval Windows 8.1 na Windows 10. Jsem starý dědek a v počítačích se mnoho nevyznám 80 let to částečně omlouvá. s 10 nejsem moc spokojen. Příklad: nejde mně tiskárna HP Deskjet 1050A, která na 8.1 pracovala bez potíží. Pokud by se odinstalovala 10, vrátí se 8.1 Jelikož desítka byla nainstalovaná automaticky, tak nemám CD pro instalaci Windous 8.1 musím si ji koupit, nebo se 8.1 vrátí jak byla dříve?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.09.15 09:02
avatar

Zkontrolujte (nebo si nechte zkontrolovat) znovu nastavení tiskárny popřípadě doinstalování ovladačů k ní. Zkuste obnovu systému, ale to nevím, jestli pomůže. Jinak před takovými zásahy, jako je přeinstalace systému, se nutně dělá bitová kopie disku (disků). Pak není potřeba nic řešit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.15 09:04

Snáď skusenejší poradia lepšie,no čítal som niekde,že stačí dať bod obnovy PC pred aktualizáciu a ono vráti systém na Win 8.Spätný návrat by sa mal dať spraviť do mesiaca po aktualizácii.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pepr®
Datum: 05.09.15 14:29
avatar

Do měsíce by to mělo jít snadno zpět. viz

Ale vyzkoušené to nemám ;)

...

Určitě vás tu, ale někteří budou přesvědčovat ať to neděláte, že je to skvělý systém. No, po tom co jsem četl kam všude desítky rozesílají uživatelovy data (spojují se s internetem i když jen zapnete Solitaire), tak bych je nechtěl ani zadarmo. Dokud to půjde budu se držet sedmiček.

doplněno 06.09.15 12:41:

@ernie: Tak jasně, že jo. Nejspíš to v nějaké podobě už je (což myslím bylo vždycky u každého systému), ale u desítek to rozjeli ve velkém.

doplněno 06.09.15 18:50:

@praivo: Nejsem paranoidní. Kdybych byl, tak nemůžu vůbec na net. Je mi jasné, že se o mě spousta informací na netu válí už teď. Ale nelíbí se mi, aby samotný systém zaznamenával vše co napíšu, tedy i emailové adresy a hesla nebo aby služby a funkce, které nechcete a zakážete je, běžely skrytě dál.

Děkuji, dokud to jde, tak se bez tohoto systému obejdu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.15 01:11
avatar

Tak čistě logicky. Microsoft do sedmiček nemůže implementovat špehování například nějakou aktualizací?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.09.15 15:32
avatar

Ach jo, další paranoidní uživatel... Kdyby aspoň trochu přemýšlel, proč to dělají. Důvodem je např. cílená reklama (kterou osobně vítám, mám radši reklamu na DX než na přípravek na "zaručené" zvětšení [něčeho]), analýza řeči a písma za účelem zlepšení rozpoznávání, synchronizace s webovým účtem vč. OneDrive a nastavení OS atd.

To, že internetové prohlížeče odesílají veškerý text ve vyhledávacím poli příslušenému vyhledávači kvůli našeptávači a ukládají je, že podle IP adresy není problém zjistit kde určitý počítač je (zkus si to sám - zapni si Mapy Google, zobrazí se tvoje město), že se skenují texty emailů kvůli reklamě apod. nikomu nevadí, i když je to v principu naprosto totéž.

doplněno 06.09.15 19:56:

Výňatek z privacy.rtf z Windows 8:

Shromažďované, zpracovávané a přenášené informace

Pokud se přihlásíte do Windows s účtem Microsoft, Windows synchronizuje některá nastavení se servery společnosti Microsoft. Jedná se o následující nastavení:

Jazykové preference

Předvolby funkce Usnadnění přístupu

Nastavení přizpůsobení, jako je obrázek vašeho účtu, obrázek uzamknuté obrazovky, pozadí a nastavení myši

Nastavení aplikací Windows Store

Kontrola pravopisu a slovníky IME

Historie a oblíbené položky webového prohlížeče

Uložená hesla pro aplikace, weby a síť

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.15 15:10
avatar

Měl jsem s tiskárnou stejný problém - odpověď a postup je na http://support.hp.com/cz-cs/document/c04739928.

On by přechod na w 7 či 8 nebyl složitý, ale M hrozí, že za čas přestane pro tyto dělat záplaty a bude jen w 10.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.15 15:33
avatar

K tiskárně si stáhni ovladače na XPčka a při instalaci ručně najdi ten .inf, mělo by to jít (aspoň na LaseJet 1000 mi to šlo).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.