Převody VHS

Od: odpovědí: 11 změna:

D den, prosím o radu, kde sehnat,nebo se pokusit sehnat gum, řemínky pro VHS TEC?

Napadá Vás něco? Díky za každé info.

Horní převod je cca 2x2,mm a spodní plochý šíře cca 5mm tl?

Převody VHS
11 odpovědí na otázku

2x

AME jste zkoušel?

AME vypadá dobře, ale problém s měřením délky,resp průměru,že ten plochý, byl jak žvýkačka a sám od sebe se pěkně

namotal a přilepi na rolnu o větším průměru a mesel jsem ho vyřezávat -jak byl rozmacerován, nebo co,takže jsem ho musl vyřezávat po chychvalcích. Ten delší je čtverec, ale zas tak dlouhý,jak potřebuje on- taky žvejka..

Ale zkusil jsem pokus omyl- objednal a uvidíme. Tady je blbý to poštovné, které je větší než nákup. Díky. Dámj vědět.

žvejka se stane, když řemínky někdo ošetřuje regumem. Ten udělá žvejku.

Ale ten ošetřován nebyl , ale zub času? TEC byl přivezen v 90 r. z Waidenu takže 25 let.

0x

Zdravím, věřím, že když změříte délku řemínků a zkusíte hledat na googlu, tak určitě vhodnou náhradu seženete. Jako originální díl si myslím, že už nikde nebudou.

originály ani nečekám, ale rád bych zprovoznil TEC, ale nevím jak googlovat i když budu vědět délku. Díky za reakci.

ve Zlíně je firma Sirius a mají hafo řemínků

sirius-zlin.cz/...

osobně jsem tam bral do sony magnetofonu

0x

Škoda že už u nás nemá zastoupení firma König, měla úplně kompletní sortiment řemínků a náhrdních dílů na audio-video, ale hlavně vydávali katalog kde byly tabulky výrobců a modelů videí a patřičné rozměry řemínků. Někde ten katalog mám a když jsem jej zhlédl poprvé tak jsem docela čuměl co všechno se tam dalo najít a objednat, i nepřeberné množství mezikol a soupáčí. Ona ta firma AME je dnes taková jejich odnož.

K měření řeminků jen dodám, že lze zjistit obvod tenkým provázkem a pak spočítat průměr kruhu, nebo změřit průměr řemeniček a jejich rozteč a spočítat to z toho. Pak zvolit a objednat nejbližší menší průměr. Řemínek by měl být jen malinko napnutý aby nedocházelo k prokluzu a zase ne moc napnutý, aby nezatěžoval ložiska řemeniček a hnací motor.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]