Jak zaizolovat 220V pod vodou?

Od: Datum: 27.08.15 14:49 odpovědí: 8 změna: 28.08.15 09:03

Dobrý den poradil by mi prosím někdo, jakým lepidlem (tmelem, epoxidem) bach opětovně zalil přívodní dvojlinku 220V ve filtrech v akváriích? Vrchní izolace kabelu po mnoha letech ve vodě již praskla a zbývá už jen izolace vlastních vodičů. K opravě stačí vydlabat kus původního zalití a poposunout kabel, co jde k cívce - nic jiního tam není. Ale čím to potom opět zalejt? Prosím poraďte, mám to již u všech filtrů a náklady na nové jsou nad mé možnosti a ryby nemůžu nechat pomřít. Moc a moc děkuji. Michal

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.08.15 14:54

Na tyto účely jsou nejvhodnější těsnicí pásky a tmely na bázi izobutylkaučuku.

Třeba tento: ASTORbon 212

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.08.15 20:56

Mockrát děkuji. Michal

Od: styxs
Datum: 27.08.15 15:13

Datum: 27.08.15 20:57

Také Vám moc děkuji. M.

doplněno 27.08.15 21:08:

Moc se omlouvám, ale s těmito tavnýma tyčkama pracuji a na zalití elektroniky je používám. Pokud by se jednalo o zalití celé elektroniky, tak bych si je snad i troufl použít pod vodu (ikdyž vnevím, jak by to zvládlo utěcnit přívodní vedení ikdyž sedná o žádný tlak - je to max 10cm pod hladinou), ale v tomto případě se je použít neodvážím, protože původní epoxid (nebo čím to je zalité - je to jako beton) můžu vybrousit jen kousek - k vývodům z cívky. Je v nem zalitá celá cívka a tu bych zničil a navíc mi musí nové zlití navázat na původní, které tam z skoro celé zůstane. Ale moc děkuji. Michal.

Datum: 27.08.15 21:51

Datum: 28.08.15 00:42

Děkuji, když nic jiného neseženu, tak to zkusím (nikdy jsem s ním nepracoval a už vůbec nevím, co udělá třeba po 5ti letech pod vodou). Michal

Datum: 28.08.15 07:23

Po zmiešaní prášku s kvapalinou vznikne tekutina,ktorá sa dobre leje a zatečie všade pokiaľ sa pred ňou nevytvorí tlakom vzduchová bublina.Po vytvrdnutí to odoláva všetkému a je to niečo ako tvrdé plexiklo.Niekedy sa týmto bežne zalievali rukoväte nožov do parožia,robili sa nové rukoväte na skrutkovače,pilníky.Vždy sa leje akoby do formy lebo inak sa roztečie všade.

Datum: 28.08.15 09:03

Mockrát děkuji za super odpověď. Zkusím to. Michal

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.