PDF aplikace do mobilu

Od: Datum: 24.08.15 14:42 odpovědí: 4 změna: 24.08.15 15:57

Hezký den,

mám mobilní telefon Huawei G6. Stáhla jsem si aplikaci na čtení PDF souborů - měla by být zdarma od Adobe reader. Aplikaci jsem si vložila do telefonu na paměťovku a teď už mi chybí ji pouze nainstalovat.
Instalovat ji mám přes správce souborů - zde je ale smlouva s uživatelem, kde se píše, že aplikace vyžaduje přístup na net a mohou být účtovány poplatky.

Máte s tím někdo zkušenosti?
Vzhledem k tomu, že aplikace ke čtení PDF souborů by měla být zdarma, nerada bych si nainstalovala přes obchod nebo správce souborů něco, abych za to platila :(

A pokud budu chtít stáhnout něco z internetu z mobilu - musím mít stáhnutý nějaký program, který mi stahování umožní? děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.08.15 14:53

Dobrý den,

proč tak složitě? Přes google play si to stačí naistalovat, co se týče poplatků, možná budou nějaké funkce navíc zpoplatněné, čtění PDF souborů nikoli.

Druhý dotaz nějak nechápu, chcete něco stáhnout z internetu a poté z mobilu kam do pc? Nebo jinam?

doplněno 24.08.15 15:06:

Stačí si všimnout, že v google play pokud narazíte na placenou aplikaci, je tam ukázaná cena ještě před instalací. Jinak i kdyby všechny aplikace placené byly, opravdu myslíte, že by to šlo obejít tak jednoduše tím, že si aplikaci místo z google play pouze stáhnete přetáhnete na SD kartu z PC a ona se nainstaluje a půjde to bez placení?

Co se týče stahování souborů do mobilu z inernetu, drtivá většina webů to umožňuje,ale najdou se výjimky, kde to zkrátka přes mobil stáhnout nejde, protože web na to není uzpůsobený.

Ohodnoceno: 0x

Od: lp2®
Datum: 24.08.15 14:58

Nejsem náročný uživatel a telefon mám hlavně na SMS, volání, takže nepotřebuji být denně na internetu atp. A trochu jsem se bála toho, že vše, co stáhnu přes google play, tak bude právě zpoplatněné.

Proto jsem to stáhla do pc, vložila do mobilu a že si to nainstaluji přes správce souborů.

Co se týče druhého dotazu. Myslela jsem, že pokud bych eventuálně chtěla stáhnout něco z mobilního internetu přímo do telefonu, tak zda na to musím mít staženou nějakou aplikaci.

Včera jsem byla mimo domov a chtěla jsem právě něco stáhnout z netu přímo do mobilu a nešlo mi to.

Od: lp2®
Datum: 24.08.15 15:13

Já jsem v google play ještě nebyla, nejsem tam zatím vůbec registrovaná, takže díky tomu jsem si nestačila všimnout nějakých cen. A jinak si nemyslím, že by to šlo obejít tím, že si to stáhnu přes pc - to bych si aplikaci raději neinstalovala, protože ji nutně nepotřebuji, než to nějak obcházela.

Jen mi šlo o to, že aplikace od Adobe reader je zdarma a bála jsem se, že přes google play by se mi stáhla třeba jiná aplikace, která by byla placená - což jsme zas u toho, že aplikaci nutně nepotřebuji a nemusím si tedy plnit telefon spoustou placených a pro mě zbytečných aplikací.

Ale jde tu spíš jen o mou nevědomost - správce souborů ani google play jsem nikdy ještě nepoužila, proto se ptám a informuji, než se někde registruji - např. v tom google play a pak si budu nadávat, co jsem to stáhla a za kolik peněz.

Díky za pomoc :)

Datum: 24.08.15 15:57

to co sama píšte "že aplikace vyžaduje přístup na net a mohou být účtovány poplatky." znamemá, že vám mohou být účtovány poplatky za přístup k internetu, ne za instalaci aplikace nebo její užívání...

jak by to z vás kdo asi doloval, když nikam nedáváte číslo svojí karty, nebo jiné fakturační údaje

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.