Zapojení trafa které má 2 výstupy

Od: Datum: 23.08.15 21:32 odpovědí: 8 změna: 27.08.15 15:20
Dobrý večer.mám na vás takový dotaz.doma jsem našel stare trafo z rádia.to trafo ma ale dva výstupy 12v/1A.ale ka bych z toho potřeboval udělat jeden výstup 12v ale 2A.na trávu jsou na sekundární tři dráty u dvou je nakreslena taková ta vozovka jako střídavý a uprostřed je nakreslena nula.chci se zeptat mužů spojit ty dva dráty u kterých je ta vlnovka aby mi to trafo dalo tý 2A.děkuji za případné odpovědi
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 23.08.15 21:45

Ano, šlo by to paralelně, ale mám obavu, že je to vinuto tak, že vinuli, vytáhli odbočku a vinuli dále. Nelze ten střed oddělit aby tam byly dva dráty? Chce to zkusit...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.08.15 21:47
Pokud to je jen odbočka tak nelze leda jen pomocí dvou diod dostat 2 A ale stejnosměrné tepavé.
Na co to bude použito.. potol lze radit přesněji

Od: digitron
Datum: 24.08.15 06:34
Dobrý den.bylo by to použito pro jiné radio.tam mi odešlo trafo ale to ná pouze dva vývody ale dávalo také 2A.klidně to může být i usmernene jak jste psaly s těma diodama
Od: digitron
Datum: 24.08.15 12:37
Takže asi je to pouze ta odbočka.protoze když změřil napětí mezi těma dráty jak jsou ty vlnovky a proti středu nemerim nic.tak to ukazuje něco přes 24v.takže to asi zapojit nepujde
Od: 111®
Datum: 24.08.15 12:46

to se pak zapojí takto:

doplněno 25.08.15 11:00:

jo ale zapoměl jsem, že to dá jen 1A dvoucestně usměrněný zapjit by se muselo vinutí paralelně ,pokud je možno střed rozělir

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.08.15 15:07

Jestliže výstup trafa má výstupní vinutí pro proud 1A,nelze z něj získat 2A ,nesnese to toto vinutí-.Tloušťka drátu.

JABRAKA

Od: 111®
Datum: 27.08.15 15:20

lze z něj získat 2A, jelikož má 2 vinutí, ale neví se jestli půjdou zapojit paralelně, protože je vyveden střed vinutí..pokud se nepodaří paralelní zapojení, pak samozřejmě z něj 2A nejdou odebírat, on můj předchozí příspěvek není příliš šťastný..

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.