Posunutí zásuvky s koaxiály

Od: Datum: 19.08.15 15:41 odpovědí: 5 změna: 20.08.15 13:20

Ahoj všem,

musím kvůli dětem posunout zásuvku s 230V a dvěma koaxiály asi o 1m nahoru (máme holou zeď, kde bude TV přidělaná ke zdi držákem a jediné, za co můžou děti tahat, jsou ty tři kabely) a trápí mě právě ty koaxiály. Jak je napojím tak, aby to bylo co nejkvalitnější? Do obou kabelů jde digitální signál (Internet TV) a přemýšlím, že je spojím tak, že sundám zásuvku, na trčící kabely nasadím samce konektory a na ten prodložovací, který budu dávat do zdi z jedné strany samici a z druhé připojím zásuvku. Bojím se ale právě toho, abych nedegradoval kvalitu přenosu tím, že tam dám do cesty tu spojku.

Co myslíte vy zkušenější?

Díky moc,

Jirka


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: aki®
Datum: 19.08.15 16:16

Ahoj,

při použití spojky by neměl nastat problém. Důležité je zachovat souosost vedení, aby nenastaly impedanční skoky - a to spojka zajistí. Horší by bylo kabely pájet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.15 16:49
avatar
Podle průměru koaxiálu si kup šroubovací F konektory a k tomu spojky. Nic lepšího nevymyslíš.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: gumid
Datum: 20.08.15 10:05

každá spojka degraduje signál. Některé méně, takže nakup F konektory a správně je osaď na ty konce koaxů. Pak kup Fkovou spojku (je to taková malá závitová tička s dírou uprostřed a kontaktem, aby se střední vodiče napojili na sebe.

Zásuvné konektory moc nedoporučuji. Lépe šroubovací Fka. Pájet už vůbec ne a čokoládu na lustry...to je vtip, to snad ani nesmí napadnout (pokud jde o kvalitní signál).

Jinak koax by se neměl moc ohýbat a při odbočení by měl mít velký oblouček (ne tedy ohnout kabel do pravého úhlu (taky bude signál v řiti).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 111®
Datum: 20.08.15 11:47

mě osobně přijde nejjednodušší lišta a kabely schovat do ní...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gusto
Datum: 20.08.15 13:20

jasně zalištovat. Prodávají se lišty i s různými kolínky, kabely jsou kryté. Lišty se nemusí dávat na šroubky na hmoždinky. dají se ke zdi třeba i jen přilepit. Lepidlem nebo kouskem oboustranné lepicí pásky (šíleně lepí, přilepí se i na prsty i na nůžky, ale drží). Výrobce (například Kopos - viz jejich katalog, například na http://koposkatalog.cz/search.php?s_style=3&tree=87 ) nabízí různé velikosti lišt, například 20 x 10 v délkách 2 metry, snadno se dělí (řežou) na kratší a zaklapávají (zavírají). i uklízejí a čistí (bílé, omyvatelné).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.