Dotykáč pro 60letého seniora

Od: Datum: 19.08.15 11:23 odpovědí: 6 změna: 21.08.15 18:29
avatar

Potřebuju poradit s výběrem vhodného dotykáče pro staršího člověka.

Problém bude v ovládání a velikosti. Senior zatím používal jen klasický mobil a taky rozměr bude důležitý (měl malou mini Nokii). Důvod pořízení je multimediální využití, aby dotyčný nemusel tahat sebou počítač a doma zase nemusel zapínat PC pro každou blbost. Takže přehrávání hudby, fotky a videa, využití GPS navigace, surfování na Internetu, pošta , Skype a VoIP. Takže nějaký spolehlivý bez zamrzání (1GB RAM a více) slušná výdrž na baterku a hlavně snadně pochopitelné prostředí ovládání pro staršího člověka, který potřebuje snadné ovládání bez bloudění a tápání v ovládání. Cena 2-3000Kč. Díky za tipy.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 19.08.15 12:15
avatar

V mobilech se nevyznám, s tím neporadím. Ale neuvažovali jste i o tabletu? Záleží na tom, kde a jak chce ten senior multimediální být. Kdyby měl pořád tahat mobil i tablet, byla by to samozřejmě blbost. Ale doma si pustit internet nebo na chalupě ukazovat sousedům fotky apod., na to je tablet mnohem lepší. Jednak je na něj vidět a jednak se lépe ovládá (protože je všechno větší). Ale ve vlaku si internet nepustí (nebo to jde? nevím).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.15 12:18
avatar

A jste si jistý, že onen "starší" člověk o něco takového stojí? Moje známá dostala před rokem k narozeninám "chytrý" dotykový telefon, od té doby ho má v šuplíku a používá starou Nokii (ještě s monochromatickým displejem). Mně je něco přes 60, mám úplně pitomý tlačítkový Erixon, který umí telefonovat a posílat SMS. Občas využiju diář, budík, a foťák (když už tam je, ale obešel bych se bez něj). Internet jsem si na něm nechal hned po koupi komplet zablokovat, několik různých dalších funkcí nepoužívám a spíš mi v mobilu překáží. Přehrávání hudby, surfování na Internetu, pošta , Skype a VoIP mě absolutně nezajímá. Možná bych využil tu navigaci. Tenhle telefon jsem dost pracně sháněl a o jiný nestojím. Takže než něco koupíte, radši se dotyčného zeptejte.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.08.15 12:25
avatar
Dal bych mu napřed vyzkoušet, zda zvládne další operační systém. Sice píšete, že pracuje na PC, ale nemusí se spřátelit s Androidem či jinými OS.
A s tím co chce na novém používat, i tak bude nabíjet denně.
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 19.08.15 12:27

ze zkušenosti vím, že můj muž by to nechtěl ani zanic a s Pc je kamarád...

Mně tedy potíže nedělá - ale chce to opravdu ,aby si to vyzkoušel .

Pokud bude vše pravidelně používat ,bude stejně denně na nabíječce

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vernon
Datum: 19.08.15 16:57
Spíše jde o dotykové ovládání, některým lidem dělá nepřekonatelné problémy.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.15 18:29

Noo,mě je 70let a pro prohlížení videa,internetu mám rok starý ZTE V967s. A ven mám mrnavou Nokia 630DS...K porovnání OS a zatím Android má pružnější app...Záleží na tom,jestli milý duchodce CHCE...Já chtěl zápasit s PC,naučil se leccos jako cvičená opice,i proklikat se fn 8 na obnovu či opravu notasu...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.