Připojení starší televize

Od: Datum: 18.08.15 22:34 odpovědí: 10 změna: 19.08.15 19:30

Dobrý den, máme starší televizi - philips 28PT4457/58. Prosím o radu jaký k ní pořídit setobox a anténu - jestli pokojovou, nebo i klidně na půdu. Kabelovku nemáme. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: radce
Datum: 18.08.15 22:38

Jak kde, pokojovku v paneláku, chytá signál bez problému. Bydlím v domě a na pokojovku nic nechytím. Zde se těžko radí, zda pokojovku, či na půdu, záleží na lokalitě a síle signálu

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 18.08.15 22:51

Bydlíme v rodiném domě, nebo se tam spíš budem stěhovat. Já bych raději anténu i na půdu, ale není tam elektřina - moc se v tomhle nevyznám - jestli je potřeba anténu na půdě připojit do elektriky, nebo s ní jen vede koaxiál? Stačí nám základ, hlavně aby to něco chytlo, díky.

Datum: 18.08.15 23:11

Tak většinou čím výš tím líp-nejlépe na střechu.Elektriku na půdě určitě potřebovat nebudete-pokud bude potřeba zesilovač tak se napájí většinou odspodu.Ten settopbox pokud se pouze chcete dívat (nenarávat pořady...)tak stačí obyčejný cca za 500kč.S tou anténou je to alchimie:) někde chytnete na "vydle" vše v plné kvalitě a jinde potřebujete všelijakých před-zesilovačů... a sinál mizerný.Nejlépe se zeptat sousedů jak nejlépe natočit anténu atd.Něco o anténách je tady http://www.parabola.cz/clanky…-a-jejich-skutecne-parametry/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 18.08.15 22:58
avatar

Dobrý den, až se přestěhujete, tak si zajděte do nejbližší prodejny elektro a tam Vám přesně poradí, jaký je signál a jaké antény si tam lidé pořizují. Pokud bude anténa na půdě, tak to bude lepší (elektřina tam nemusí být). Pokojovka může být problémová.

Také budete potřebovat koaxiální kabel mezi anténou a STB. Zdravím!

doplněno 18.08.15 23:07:

ohneta - já jsem to tak pochopil z doplnění tazatelky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.15 23:06
avatar

Sice je to OT, ale zajímá mě to. Bene, vy jste věštec? Jak víte, že se tazatel stěhuje, v otázce to není :-D

doplněno 19.08.15 08:43:

Bene už to vidím, bud jsem doplnění přehlédl, nebo tam z nějakého důvodu nebylo :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 18.08.15 23:15

Setobox by neměl být problém. Podívejte se u sousedů, jaké mají antény, otázka je, jak je tam silný signál.
Normální anténa žáádnou elektřinu nepotřebuje, jen ta, která má zesilovač a to co nejblíže antény. Ale je i napájení od TV.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.08.15 00:04
avatar
Anténu Vám poradí na prodejně, podle pásem, na kterých vysílají vysílače v okolí. Většinou vyhovuje i širokopásmová "matrace".
Berte anténu s vyšším ziskem, se zabudovaným zesilovačem. Ten je napájený tím samým koaxiálním kabelem, kterým jde signál do TV. U TV máte zásuvku, do které zapojíte i zdroj pro anténu.
Jen pokud budete bydlet velmi blízko vysílače, bude stačit anténa bez zesilovače, protože silný signál občas dělá naopak potíže s příjmem.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.15 09:01
avatar

Neuvažujete o satelitu? Ten cenový rozdíl mezi settopboxem a satelitním přijímačem podle mě není až tak dramatický.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gusto
Datum: 19.08.15 11:31

K vaší televizi budete tedy potřebovat jak už psali předchozí rádci - set-top-box, propojovací kabel mezi set-top-box a televizor, tak zvaný SCART (u některých set-top-boxů bývá jako normální příslušenství), rozdvojku nebo rozbočku na zásuvku, abyste mohli do síťové zásuvky připojit televizor i napájení set-top-boxu, a pak anténu, kabel (souosý, koaxiální pro televizní antény) a konektor na kabel, kterým se bude anténní kabel připojovat do set-top-boxu.

Příjem záleží na místě, kde budete bydlet. Blízko vysílače nebo v rovině bude signál dostatečně silný a nebudete potřebovat žádný zesílovač, nebo vám dokonce bude stačit pokojová anténa, například prutová, nebo dvě prutové ve tvaru V, které se dávaly jako příslušenství k některým televizorům.

Protože vysílání různých programů je na několika různých kanálech, například Praděd na kanálech 36, 51 a 53, je vhodná tak zvaná širokopásková anténa, která umožní příjem v pásmu od 36 kanálu až po 53. Kanály, na kterých vysílají vysílače najdete na internetu, nebo se zeptáte sousedů. Nebo nemusíte nic vědět, prostě a jednoduše připojíte anténu kabelem k set-top-boxu, výstup ze set-top-boxu kabelem SCART do televizoru. Pustíte televizor i set-top-box a necháte set-top-box, aby sám našel všechno, co se dá ve vašem místě bydliště přijímat. Z toho si vyberete, co se vám bude líbit.

Jenom opakuju to, co tu psali už předchozí rádci.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.08.15 19:30

Jen bych chtěl dodat, co tady ještě nebylo řečeno. Pokud je střecha plechová, na půdě nechytíte nic. Při výběru set top boxu, kromě toho, zda budete chtít nahrávat, či ne, zvažte taky, zda budete chtít taky přehrávat z flešky, či jiného média. Levněší boxy toho moc neumí a některé formáty vám vůbec nepřehrají.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.