Defekt automatické pračky AEG Elektrolux

Od: Datum: 18.08.15 08:57 odpovědí: 4 změna: 18.08.15 11:05

Vážení přátelé,

máme 10 let automatickou pračku AEG Elektrolux. Poslední dobou se nepravidelně objevují různé závady v dokončení

programu:

- praní na 30 st. C + jemné máchání - někdy dokončí program, někdy ne

- praní na 40 st. C - naposled nedokončilo odstředˇování, skončilo 1 min. před koncem programu

- už jsme oslovili "odborníky", kteří mi doporučili, abych sledovala, kdy se nějaká závada objeví, tak sleduji...ale

poruchy jsou v různých fázích praní / odsředˇování, nemá to žádný systém...

Zkuste prosím poradit, kde může být chyba a má-li ještě význam pračku opravovat nebo je chyba v programu,

a to už raději koupit novou pračku...

Předem děkuji za odpovědˇ a jsem s pozdravem

Mgr. Drahomíra Krkošková, Brno


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.08.15 08:59
avatar
Tez bych to videl na programator , pomalu bych koukal na net po nove.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.15 09:59
avatar

10 Let *sok* panečku tak to už je skutečně babička a upřímně Doooost se divím, jako opravář potvrzuji to že dnes pračka vydrží tak tak nějak na hranu konce záruky pak ještě nějak přeskáče, přemlátí a předrnčí rok v extremních případech dva a jde do věčných lovišť :), těžko říct ale osobně vám radím koupit novou - neopravovat - pračka je starší a je otázkou času než se vykoulí další věc (systém padající ho*na jak se pos*re jedno tak potom i další a další) pokud by to byl v lepším případě programátor tak očekávejte cenu 2-4 tis. Kč jen za materiál.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gusto
Datum: 18.08.15 10:49

Program pracuje s informacemi z různých čidel. Čidla výsky hladiny, čidla vypuštěné vody, čidla teploty vody, čidla vypouštění, časového spínače, atd. Z toho plyne, že závada nemusí být v programu, ale třeba je něktré čidlo zanešené nečistotami nebo může být pouze zkorodovaný některý spoj konektoru u přívodní kabeláže.

Případně by bylo možné pračku vyzkoušet a vypláchnout praním naprázdno bez prádla, pokud není tak chytrá, že zjistí, že v ní nic není, nic nezváží a prát nezačne. V tom případě v ní nechte projít prací cyklus něčeho čistého, třeba pár ručníků, bez pracího prášku.

Není důvod kvalitní pračku osvědčeného výrobce vyhazovat. Taky nevyhodíte deset let starého psa jen proto, že se mu v poslední době občas nechce z procházky domů.

Posouzení stavu a možnosti opravy svěřte nejlépe značkovému servisu nebo zkušenému servisnímu technikovi. Pozor na firmy které zároveň nabízejí prodej nových praček, pak by bylo v jejich zájmu prodat a podle toho by vám vaši pračku pomluvily. Pračku by mohl posoudit nebo opravit třeba autoelektrikář, který by se podíval na kabeláž, konektory, čidla. Ale at se v tom moc nešťourá. Dokud to funguje a jenom občas zlobí, nemusí to rozbít ještě víc.

doplněno 18.08.15 10:56:

Starší je lepší.

Dnešní spotřebiče fakt vydrží méně něž starší, nebo dokonce staré. Muži znají značku holicích strojků, které holí už víc než dvacet, třicet let, a nové, které se rozsypou po konci záruky. Totéž i u dalších spotřebičů, které mají životnost jen tak dlouhou, než zastarají morálně a technicky a nahradí je technické novinky. Doba použitelnosti se zkracuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 18.08.15 11:05

Ono je úsměvné, že třeba starší pračky měly plechové smaltované vany, které měly tendenci proreznout a přesto vydržely víc jak 20let, dnes jsou vany plastové nebo nerezové vany, které jsou věčné a jen zbytečně zvyšují cenu, protože pračka vydrží diky ostatním komponentům zlomek toho co by vydržela obyčejná plechová vana. Jo, kurvítka jsou všude.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.