Zvolit pro čtení knih tablet nebo čtečku?

Od: Datum: 18.08.15 08:01 odpovědí: 11 změna: 19.08.15 14:40

Zdravím,

můžete mi prosím poradit, co vybrat na čtení knih ve formátu pdf? Chci něco přenosného, ale nevím, zda čtečku nebo tablet. /možná do budoucna, aby se v tom dali přejet i e-booky - nevím ovšem, zda se to kupuje v pdf, nebo nějaký jiný formát/.

Nepotřebuju ani nic nového, klidně bazar - protože to chci opravdu jen na to čtení - a kdyby to mělo wi-fi, tak by to taky nebylo na škodu, ale není to podmínkou.

Poradíte prosím i vlastní zkušenosti?

Moc díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 18.08.15 08:03
Na ddlouhodobe cteni je rozhodne lepsi ctecka. Myslimze kindle 2 ma i wifi.
Ohodnoceno: 0x

Od: radd
Datum: 18.08.15 08:19

Doporučím Kindle 4 s Wifi. Dokonce mám doma jeden navíc.

Od: katerina*
Datum: 18.08.15 08:41

Dobře, tak tedy čtečku. Akorát se v tomto vůbec nevyznám - e-booky jsou také v pdf? - nebo jsou ty knihy nějak určené jen pro čtečky.

Nedávno jsem měla totiž v ruce wooky čtečku (šílený výrobek!) ale bratr neměl k dispozici nějaké ID k otevření samotné čtečky - tak mě zajímá, jestliže by ten kód mě, zda by čtečka přelouskala i knihy v pdf.

Jednodušeji řečeno - knihy mám v pdf, ale třeba někdy budu chctít i koupit nějakou e-knihu - tak aby to ta čtečka zvládla vše.

Díky za odpovědi.

Kateřina

Od: radd
Datum: 18.08.15 08:45

Tak třeba čtečky Kindle obecně podporují různé formáty.

U toho PDF záleží jak to je vytvořeno, nejlepší je PDF pro čtečky, tam je to optimalizováno, může se stát, že některé PDF nebude pro čtečku vhodné, bude tam "hodně textu"

Podporované formáty.. PDF, MOBI, AZW, DOC, HTML, PRC, TXT

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.08.15 08:55

takže není problém pdf prostě převést do jiného podporovaného formátu..

Vy tedy máte čtečku na prodej? Můžu Vás poprosit o nějaké detaily?

Jinak jsme se už dívala po nějakých inzerátech a zaujaly mě následující (nerada bych překročila 1500 Kč):

http://pc.bazos.cz/inzerat/50…zon-Kindle-Fire-HD-7-16GB.php

http://www.sbazar.cz/losbrath…ku-amazon-kindle-5-generace-v

http://www.sbazar.cz/ullyse.p…dle-fire-8gb-malo-pouzivany-7

Byla bych ráda, kdyby mi někdo napsal názor na tyto inzeráty :)

Moc díky

Datum: 18.08.15 09:26

Pro čtení jedině displej e-ink (takže čtečku - ten prostřední inzerát). O ničem jiném nemá smysl uvažovat. Kromě Kindle bych ještě doporučil značku PocketBook - především proto, že podporuje více formátů e-knih.

Formátu pdf bych se snažil vyhýbat z toho důvodu, že pdf je vždycky zformátovaný na určitou velikost stránky/displeje, a na displeji jiné velikosti (nebo s jinak nastavenou velikostí písma) se ne vždy zobrazí správně. Jiné formáty, které čtečka podporuje (doc, epub, mobi...) se zobrazí správně vždy.

Datum: 18.08.15 12:28

tak jsem napsala na tento inzerát, protože na čtečky od značky pocketbook jsem jich moc nenašla

http://pc.bazos.cz/inzerat/50…PocketBook-614-Basic-seda.php

nabídla jsem cenu 1200 + poštovné a pán souhlasil - CO MYSLÍTE JE TO DOBRÁ KOUPĚ?

Díky

Kateřina

Datum: 18.08.15 13:00

Pokud je nová, jak prodejce píše, tak na Heuréce je kolem 1800. Takže za 1200 asi dobrý.

Teď ještě nějaké elegantní pouzdro, a než to dojde, postahovat si nějaké knihy :)

Datum: 18.08.15 08:19

Pokud to bude jen na čtení knih, tak rozhodně čtečku. Jednak se to lépe čte, jednak to nemusíte pořád nabíjet.

Od: bmbx®
Datum: 18.08.15 09:28

Kindle nebrat, ona sice "podporuje" mnoho formátů ale po konverzi a blbě se v ní spravují soubory, čtečky od Pocket Book jsou rozhodně 1000x lepší jak uživatelsky tak ohledně toho že všechny potřebné formáty nejen "podporují" ale opravdu přímo dokáží otvřít. Píši jako uživatel obou.

Datum: 19.08.15 14:40

Mám čtečku Kindle 3 i tablet, na kterém čtu jen někdy večer, protože je podsvícený. Na delší čtení to ale není, protože z toho bolí oči. K ukládání knížek pozžívám program Calibre, kde se dají převádět formáty z pdf i docx do mobi nebo epub. Některé převody se teda uplně nepovedou, ale neřeším to. Knížek mám spoustu, že to ani nepřečtu:) Kamarádky si teď kupovaly už novější čtečky - Kindle 5 dotykový, ale mě vyhovuje moje stará trojka:)

Takže za mě na čtení čtečku a na ostatní tablet

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.