Pokojová anténa-praděd

Od: Datum: 15.08.15 18:39 odpovědí: 2 změna: 15.08.15 21:16

dobrý den, prosím mám dotaz-kolik programů jde naladit na pokojovou anténu- přes vysílač-praděd. děkuji vám za pomoc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 15.08.15 18:46
avatar

Dobrý den, vysílač Praděd poskytuje MUX 1, MUX 2 i MUX 3. Kolik toho naladíte ve skutečnosti na pokojovku záleží na více okolnostech. Pokojovka je zřejmě nejhorší řešení příjmu DVB-T. Zdravím!

http://www.digistranky.cz/prakticke-informace/programova-nabidka.html#!/mux1 http://www.digistranky.cz/prakticke-informace/programova-nabidka.html#!/mux2 http://www.digistranky.cz/prakticke-informace/programova-nabidka.html#!/mux3

Ohodnoceno: 1x
 
Od: gusto
Datum: 15.08.15 21:16

Záleží mimo jiné i na tom, jaký máte z vysílače Praděd příjem, tedy jak jste daleko, zdali je příjem z přímého směru, nebo za kopcem nebo odrazem, nebo někde v údolí.

Záleží mimo jiné i na tom, na jakou frekvenci (kanál) je "naladěná" vaše pokojová anténa. U jednoduché prutové antény nebo dipólu je to učebnicový příklad, u některých pokojových antén s různými motýlky a krucánky aby to vypadalo efektně to je napsané obvykle v technických parametrech u výrobku, někde uvádějí, že je širokopásmová, což by bylo pro vás.

Na stránce http://www.digitalnitelevize.…/informace/dvb-t/jesenik.html vidíte že Praděd vysílá na kanálech 36, 53 a 51 (a tomu odpovídají i frekvence).

Někdy se stává, že příjem na kanálech s nižšími čísly je dobrý a na vyšších je už slabý. Ani ne tak vysílačem, ten to pere na 100 kW do širého okolí, ale mechanickými rozměry, konstrukcí a elektrickými vlastnostmi antény, kabelu a případného dalšího rozvodu signálu. Nezáleží na tom, jestli je pokojová nebo na střeše.

Jestli pokojou anténu máte, tak to zjistíte hned po naladění. Jestli ji nemáte, zeptejte se sousedů, jaký mají příjem a na jakou anténu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.