Jak zapojit staré dobré repro - rádio odešlo

Od: Datum: 13.08.15 16:44 odpovědí: 6 změna: 14.08.15 17:09

Mám reprobedny, které mi zvukově vyhovují, lepší nepotřebuji, nové kupovat nechci, horší mi trápí uši zvoněním - poslouchám tím ale jen mp3 a internetová rádia. potřebuji najít či vymyslet nějaký mezikus, který mi umožní ty dvě dobré reprobedny z nichž kouká pouze dvojlinka bez konektorů do klasického sluchátkového výstupu 3,5 mm "line-out", poradíte mi, co s tím? jak to spájet dohromady a nasadit na to konektor? nebo bude potřeba zesilovač? netuším, zda jsou to pasivní či aktivní repro a jaký mají odběr...

předem moc díky! Jirka

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mkat®
Datum: 13.08.15 16:57

Vyzerá to tak že máš len obyčajné reprobedne.Aby si ich mohol používať potrbuješ k ním nejaký výkonový zosilovač.A to aký zistíš podla toho čo je na bedniach napísané.Alebo podľa toho z akého typu radia sú.

Ak toto upresníš bedeme ti vedieť viac poradiť.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.08.15 17:24

Vaše otázka je bohužel nesrozumitelná. Používal jste ty bedny jako vnější repro k rádiu? Jakému rádiu? A jak posloucháte audio ve formátu mp3 a internetová rádia? Chcete snad bedny připojit k pc? Jinak aktivní bedny poznáte tak, že mají nějaké ovládací prvky.

Od: bmbx®
Datum: 13.08.15 18:15

K bednám je potřeba zasilovač.

Od: jirkamo
Datum: 13.08.15 22:39
Upresnuji tedy, dík za ty dotazy:
Je to z radia Philips MCi730, nyní je chci použít k pripojeni k multimedialnimu mini PC,na bednach je info jen "impendance 6 ohm", da se z toho něco odvodit? Nezbytnost zesilovace bohužel tuším, pukud by tedy byla nějaká levnejai varianta, tak super, jen jsem zatím neviděl takový, který by nemel jacky...pokud by to šlo, asi klidne bych koupil lacine pc bedny s oddelenym ovladacem hlasitosti z kterého jdou jen dvojlinky k jednotlivými bedynkami a tam bych napajel ty moje místo těch levných...nevim, jestli to půjde...nwkdo vite jedno nebo druhé?
Předem diky moc za pomoc...
Jirka
Od: mkat®
Datum: 14.08.15 11:09

Tie bedne .aspoň podľa popisu majú 50W výkon a impedanciu ako píšeš 6 Ohm. http://hi-fi-systemy.heureka.…s-mci730/specifikace/#section

Tak ti treba zohnať zosilovač o výkone 30-60W.Najideálnejšie na záťaž 6 Ohm.Ale bude vyhovovať aj na záťaž 4 alebo 8 Ohm.Nebude to najlepšie , ale použiť sa to bude dať,ak nemáš veľmi vysoké naroky na zvuk.

To rádio sa už nedá opraviť?Myslím že by to išlo.Aspoň koncový stupeň.A potom by si ho používal ako zosilovač.Myslím že pre tie bedne by to bolo najvhodnejšie.

Datum: 14.08.15 17:09

Je třeba zesilovač s impedancí 4 ohm. Tomu 6 ohm nevadí. Použití zesilovače 8 ohm může být riziko. Do každého (alespoň do těch levnějších) zesilovače se bedny připojují pomocí svorkových portů, tj. není třeba žádná koncovka, jen holé vodiče. Ideální je zesilovač s USB portem a mp3 jednotkou. Na trhu je jich dost, a to i za lidovku. Jen je třeba pořešit, jaké jsou možnosti připojení pc na zes. Zesilovač s bedýnkami k pc bych nevolil, jsou to šunty.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.