Tv od O2

Od: Datum: 13.08.15 06:50 odpovědí: 6 změna: 14.08.15 20:48
Dobrý den.chci se zeptat na pár věci.chtěl bych si od O2 udělat tu tv s internetem.jak tam mají ten jejich setobox další věci k tomu.ale řeším kabeláž do jednotlivých pokojů.momentálně máme v dětském pokoji přípojku na internet a do ní wi-fi modem od toho modemu musí vect ještě dva kabely do těch dvou setobox.jde mi o to zda to jde udělat nějak aby to bylo do těch s etoboxu bezdrátové.dekuji
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.08.15 02:45

O-2 dodává internet a TV po drátě z telefonní linky.Signál zpracuje modem (Zyxel) a pro televizi set top box.Modem umožňuje WIFI příjem internetu už bez kabelu po celém bytě.Ale také jedním speciálním kabelem .

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.08.15 12:27

Prvně si pravdu otestujte kvalitu a rychlost linky. Ping a rychlost pro více uživatelů pod O2 může být problém. Osobně jsem od O2 před 1 rokem kvůli tomuto problému odešel a dnes mám stabilně 90/45Mbits a ping cca 15ms platím 250Kč/měsíčně a v ceně mám i právě IPTV a ta utáhne 3-4 zařízení v domě. Garance O2 na dálku od telefonu by pro mě nebyl důvod si službu pořizovat.

doplněno 14.08.15 12:31:

U O2 jsem měl reálně 6/2 Mbits a ping cca 30ms a cena (PÁLKA 550Kč včetně drahého vyúčtování) Tímto děkuji O2 za otevření očí a moje zvolení jiného poskytovatele :-D

Od: 111®
Datum: 14.08.15 12:36

no doporučím počíst u mne http://telefon.unas.cz/xdsl/xdsl.htm
je třeba věřit sobě a zdravému rozumu, čím dále jsi od ústředny tím hůře pro tebe. V odkaze jsou vzdálenosti pro různé rychlost...
datový tok je odvislý od kvality linky, vzdálenosti od ústředny a anásledně pak faktu, že chceš TV a net současně, což znamená, že se o tento tok musíte podělit, pokud bude na hranici, tak samozřejmě O2 dá prioritu toku pro TV, protože tam by to bylo hned vidět, a tobě bude vypadávat net, navíc pokud se o net ještě budeš dělit s dalšími, musíte si dat netu znovu podělit...no a jestli je na tom třeba ještě agregace= 1/50, tak se o tok dělíš s dalšími 50 lidmi o nichž nevíš...
takže třeba já jim nevěřím že to pojede bez problémů a to jsem spojařinu dělal nějakých 40let...takže tolik můj názor..

Od: pastelka*
Datum: 14.08.15 17:09

ten signál mám yřešený je u nás dost silný jak pro tv tak net,ale já se ptám na rozvod kabelu od modemu k settoboxu,zda to de mezi modemem a setoboxem propojit i bezdrátově protože máme 3 tv a od modemu by musely véct 3 kabely k jednotlivým setoboxům

Od: 111®
Datum: 14.08.15 17:10

pochybuji že ty STB budou mít wifinu...pro O2 je to zdroj neidentifikovatelných závad a nedorozumění...ale mohu se mýlit, já bych to po wifině nehonil...

Datum: 14.08.15 20:48

3x HD live vysílání přes wifi! U toho se dnes ještě zapotí kde jaký wifi router i ten nejlepší natož nějaký dotovaný od O2 :-D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.