Origo cd vs origo cd

Od: Datum: 12.08.15 17:41 odpovědí: 10 změna: 12.08.15 18:51
avatar

Koumaci v oblasti audio,potřebuji poradit resp . vysvětlit danou srandu.V autě používám zasadne originální disky v kombinaci s kvalitním subwooferem. Rad bych věděl, proc originální CD starší hudby (třeba ABBA) nehraje tak dynamicky jako cd koupene třeba letos. Basy tam jsou,ale nejsou tak vyrazne a mekke. Uvědomují si,že např. ABBA nahrávala muziku ve studiu před cca 35-ti lety,ale stejne její nahrávky na originálním disku mají frekvenční rozsah od "neslyším " po "neslyším ",t.j. od nějakých 20 Hz az po 25 000 Hz,co neslyší nikdo z nás ani dole ani nahoře. Takže nevím, proc originální CD starších kapel (Kiss,Queen atd.) mi v aute proste nehrají tak dynamicky jako origo cd koupene dnes . Děkuji za vysvětlení, moje znalosti z oboru audia a HiFi na to nestačí. Radim.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.08.15 17:47
avatar

Inu, asi máte sice stejné album, ale remasterované.

Nicméně, že by starší (originální - původní) nahrávka musela být nutně horší než "dnešní" remasterovaná si opravdu nemyslím. Nemluvě o tom, že řada nahrávek ze 60-70tých let je kvalitnější než to co se kupuje dnes.

Na druhou stranu...v autě (byť se sebelepším HiFi systémem) bych hudbu (kvalitu nahrávky) opravdu neporovnával.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.08.15 17:57
avatar

Remasterovane cd nemam ani jedno. K upřesnění -dnes jedu autem,potřebuji mit ozvučení v aute ne silnice,poslechnu si něco od stare Abby ,super, pak tam vrazim cd Erose, ktere vydal letos a NEBE A DUDY,prostě musím rapidne tlumit basy,je to už prostě moc.Proc?

Datum: 12.08.15 18:11
avatar

Já myslel, že srovnáváte CD ABBA vydané před 30 lety...a stejné album ABBA vydané "dnes"...

Srovnávat dvě zcela jiná alba od jiných interpretů nelze..Zvukař se mohl na tom "lépe nahraném" CD vyřádit...(a také to často dělají), bicí mohou být elektronické...atd.

A pokud posloucháte hodně...zkuste třeba porovnat dvě zcela jiná alba od jiných interpretů...ale od stejného zvukového mistra..(Bob Ludwig například).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 12.08.15 18:00
avatar

Dobrý den, ano, starší nahrávka na origo CD je nyní vyčištěna a vylepšena na lepší origo CD.

Zdravím!

doplněno 12.08.15 18:02:

radim3 - ta ABBA je ještě nahrána analogově, ale ten Eros už digitálně (také technika v nahr.

studiu pokročila).

doplněno 12.08.15 18:22:

radim3 - ano, bude rozdíl, protože si s tou původní nahrávkou někdo ve studiu pohraje, vyčistí ji a dodělá podle dnešních požadavků. Ale, má to svůj limit - jak se říká, tak z ho*na bič neuplete.

Je to prostě rozdíl v komfortu, asi jako jízda ve Škoda 105L a dnešní škodovce. Remastrované CD Vám nadělá více dunění v autě, než původní CD, ale zcela nová (dnešní) nahrávka bude dunět více.

doplněno 12.08.15 18:28:

No, dříve se nahrávala hudba, protože o ní šlo. Dnes se nahrává zvuk a hodně basů. Ono také dříve nebylo někdy v autě ani to autorádio. Musíte se rozhodnout, jestli chcete poslouchat hudbu nebo silný dunivý zvuk.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.15 18:12
avatar

Prosím o upřesnění. Analog ve studiu a digital je veliký rozdíl, beru,ale to znamena, že když si koupím dnes origo cd třeba Abby,ktere bude remasterovane, tak mi bude hrát stejne dynamicky jako origo cd koupene resp.natocene ve studiu letos?Nebo tam ještě v dynamice bude rozdíl?

Datum: 12.08.15 18:17
avatar

Takto jak se ptáte to nelze říct.

Pokud by ABBA natočila stejné album dnes...tak bude znít jinak.., to ano. (jestli "lépe" to je otázka..).

Nicméně kvalita studiového záznamu i před 30-40 lety byla již natolik vysoká, že dle mého názoru Vám tyto staré nahrávky "Váš" audiosystém ve střední cenové relaci (80-100tis Kč) nebude bez ztráty kvality schopen přenést ani dnes (pokud byste měl k dispozici Master Tape..)..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.15 18:19
avatar

Jsem třeba velký fanoušek kapel Queen,AC DC, Kiss atd,zase-bouchnu tam originální CD (zadne REMASTERED),přes subwoofer v aute super, ale jakmile tak vrazim origo cd jiných kapel třeba od roku 2010,tak zase - musím s basama dolů, jinak mi z vyhřívání zadního skla v kupecku udělá vlnovku!A to opravdu Wolfe používám pouze pro basy a dynamiku v aute,ne pro lidi na chodníku.

doplněno 12.08.15 18:42:

ben-dekuji, již jsem trochu v obraze,prostě profesionálnější a také levnější je nekupovat cd alla remastered,ale jednoduše přidat basy a je vyřízeno. Pro doplnění -na muziku a její kvalitu si v aute potrpim, C4 coupe,subwoofer 2×400 w,takže síla je potrebna k Minimalizaci skresleni, nepoužívám kompresní formáty typu flac nebo mp3, zasadne originály. Keci, že origo cd do auta nepatri a ze se zničí jsou pouze kraviny,20 let v autech mam pouze originály a nikdy k poškození nedošlo. Děkuji, hoši, za cenne informace, hold technologie jde silene kupředu, ale stara muzika je stejne stara muzika.

Datum: 12.08.15 18:24
avatar

Dnešní nahrávky jsou prostě "přebasované"...protože polovina zvukařů jsou magoři..(respektive je to "zadání" od objednatele-vydavatele). Lidem se to "líbí" (některým...pubescentům). Stačí si porovnat třeba Vaše Queeny až budou hrát v rádiu...a stejnou nahrávku na CD. Zvukař v rádiu tam má expander na bassy...limitery nastavené na "střed"...a celkově ta nahrávka zní "hlasitěji" včetně tichých pasáží.

Nedávno jsem četl studii porovnávající nahrávky "staré" a "nové"...včetně diagramů...Bylo to zcela evidentní..Dnešní nahrávky nejsou více dynamické, ale více "uřvané"..Rozdíl mezi nejslabšími a nejhlasitějšími pasážemi je daleko menší než před 40 lety..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.08.15 18:45
avatar

Presne tak,Nový Eros vydany v USA je hodně postaveny na basech, ale to i většina dnešních cd.Aparat v aute a ne zrovna levný mi to utáhne, ale Já chci mit hluboko basy v aute a ne dělat diskotéku pro lidi ve městě.

Datum: 12.08.15 18:51
avatar

Martincakl:presne a naprosto souhlasim, zvukaři Queen-u presne udělali to,co May s Mercurym chtěli na nahrávce mit.Absolutni souhlas . Takže logicke a hudební reseni je:vysr...t se na remastered stare hudby,poslouchat je v originálu starém třeba 40 let a jednoduše si v aute zvednout trolinku basiky a bude vymalováno.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.