Dobrá GPS v mobilu

Od: Datum: 12.08.15 15:50 odpovědí: 9 změna: 12.08.15 17:28

Dobrý den, máte někdo tip na mobil s nějakou kvalitnější GPSkou? chci mobil využívat na cestách jako navigaci. Jde mi tak nějak v kostce o značku mobilu jaký ano a jakému se raději vyhnout. Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.08.15 15:56

Jde Vám o GPS modul, nebo o GPS software?

Protože Váš dotaz není moc srozumitelný..SW pro navigaci je pouze Vaše věc.., jakou si zaplatíte a nainstalujete (případně freeware).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.08.15 16:08

Špatně jsem se vyjádřil, samozřejmě mi jde o GPS modul.

Od: ho
Datum: 12.08.15 16:10

Mobil neumí plnohodnotně nahradit běžnou navigaci. Kupte si navigaci za 3-4 tis, s doživotní aktualizací map a máte klid.

Datum: 12.08.15 16:16
Proč by neuměl? Umí velmi dobře. Hlavně otázka se netýká navigace, ale GPS modulu.

Datum: 12.08.15 16:23

Je mi jedno, čeho se týká otázka. Sděluji svůj názor na mobilní navigace.

Datum: 12.08.15 16:24

Navigaci nechci, kdybych jí chtěl neptám se na mobil. Já chci navigaci v mobilním telefonu. Jinak je mi jasné, že asi navigace v klasické navigace bude lepší než v mobilu.

Datum: 12.08.15 16:46

Takže, navigace v mobilu se liší jen tím, kterou aplikaci (navigaci) si do toho mobilu stáhnete. Zda zdarma např. Be-on-Road či Here u WP nebo placenou např. TT. Telefon v tom hraje roli co do přehřívání, výdrže baterie, čitelnosti displeje na slunci atd. Tedy mobil vám stačí ten z Globusu nebo Tesca. A zase jde o operační systém mobilu. Stejná navigace (aplikace) je jinak funkční v Androidu, WinPhonu nebo v jablečných produktech.

Datum: 12.08.15 16:53
Není pravda, mobily s určitými řadami procesorů MediaTek byly proslulé mizernou GPS, kdy fix trval několik minut, často ztrácela signál a v zástavbě byl celkově s příjmem problém. Proto bych se celkově procesorům MediaTek vyhnul. Mám mobil s procesorem Qualcomm a GPS fičí krásně, fix do několika sekund a vypadne max v tunelu.

Datum: 12.08.15 17:28
Mobil umi nyni bezne nahradit gps navigaci. V dnesni dobe umi bezne jak gps global tak ruskou glonass. Takze je o dost lepsi nez normalni gps navigace. Vice moznosti softwaru a samozrejme s internetem live trafic , coz dokaze usetrit pekne cas. Nepocitam no name cinske mobily s mtk s nepresbou gpsjedina chyba vznika kdy na mobil pari slunko a mpbil se ohreje tak , ze nenabiji a to se mi stava i s klimou.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.