Jak zabránit vytečení baterky

Od: Datum: 09.08.15 15:23 odpovědí: 5 změna: 10.08.15 07:57

Ahoj, existuje typ tužkové baterie, prostě klasika do rádia, tužkové baterie, která nevytéká?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.08.15 15:27
Alkalická
Ohodnoceno: 0x

Od: bmbx®
Datum: 09.08.15 15:51

Zabránit se dá tak, že se nenechávají v přístroji neúměrně dlouho a co se týče alkalických i ty jsem viděl vytéci...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.08.15 07:29

Chemické zdroje jsou typické tím,že po dlouhé době chemicky reagují.Tedy i když už dávno proud neprodukují,chemické reakce probíhají dále.Pokud tedy článek vyměníte ihned,když přestane fungovat,"nevyteče" žádný typ.

JABRAKA

Datum: 09.08.15 16:34

Hmm ,já už asi 20 roků neviděl vytéci článek.ani tužkovku ,ani mikrotužkovou.Jiné nepoužívám.Naposledy jsem viděl vytéci ještě 4,5V plochou, ale to bylo ještě v 80 letech!

Ale bez ohledu zda.li soudobé ještě dokážou či nedokážou vytéci,je lepší tomu předejít včasnou výměnou!

Od: gwmapm
Datum: 10.08.15 07:57
Mně jednou vytekla normální dobijeci baterie aa, asi den po dobiti. Jen tak, ani nebyla v žádném spotrebici. Takže pochybuju, ze existuje nějaká 100% prevence.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.