Mobil ztrácí signál

Od: Datum: 09.08.15 11:40 odpovědí: 7 změna: 13.12.15 16:27

Pěkný horký den přeji a mám dotaz,

na jaře jsem dostala svůj první chytrý telefon Huawei y330 a začal se mi ztrácet signál. Zhruba tak 2-3 krát týdně mi mobil psal žádný signál. Musela jsem v nastavení vyhledat síťové připojení a zvolit - připojit ručně-vyběr operátora-přihlášení do sítě proběhlo úspěšně. Tak jsem si koupila novej telefon Acer, stalo se to zase. Nechala jsem si od operátora vystavit novou SIMkartu a po dvou dnech to vypadlo zase.

Tak mně zajímá, jestli mám takovou smůlu na tefony a mám ho reklamovat, nebo jestli jsou chytrý telefony tak chytrý až jsou úplně blbý, anebo je to tím příšerným vedrem?

Ještě doplním, že se starou tlačitkovou Nokií se mi to nestalo ani jednou a mám pořád stejnýho operátora.

Díky za rady

Lucka

doplněno 13.12.15 16:27:

Tak jsem přišla na to , kde je problém. K tarifu mám i mobilní internet a když ho používám, telefon se jednou za čas vypne. Teď jsem už nějakou dobu připojená jenom doma přes wifi a signál drží. Asi budu muset internet v mobilu zrušit, ale pak je mi chytrý telefon k ničemu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: he
Datum: 09.08.15 12:10

Ano, chytrý telefon je tak hloupý... V nastavení telefonu vyberte, že chcete používat pouze 2G síť (ovšem internet bude v mobilu nepoužitelný - pomalý). Je toitiž možné, že jste v místě, kde není kvalitní signál. Pokud by to bylo ono, tak by signál měl vypadávat pouze v dosahu konkrétného GSM vysílače. Jakého máte operátora?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.08.15 12:16

T-mobile , ale zkoušela jsem nastavovat kde co a je to přád stejný.

doplněno 09.08.15 12:22:

Teď jsem se ještě dívala na mapu pokrytí a máme tady údajně všechno naplno.

Datum: 10.08.15 09:54

S t-mobilem mám stejný problém i u staršího telefomu.

Vždy telefon vypnu a znovu zapnu...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.08.15 10:03

Není to chyba konkrétního telefonu...

A změnou operátora si také moc nepomůžete..Vodafon to dělá také.

Opravdu pomůže změna nastavení na 2G..

Pokud totiž umožníte telefonu přepínat mezi 2G a 3G a nacházíte se někde na "rozhraní" signálů, telefon bude na jednotlivé vysílače přepínat tak "blbě" že k podobným výpadkům dochází.

V naší firmě to máme vyzkoušené na různých telefonech a v různých lokacích.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.08.15 18:23

Tak jsem zkusila nastavit jen 3G, protože pouze 2G nemám v nabídce, a uvidím.

Dík za radu

Lucie

Datum: 10.08.15 18:47
Pokud máte Android, tak je to tam v nastavení pod položkou "Další-mobilní sítě-3G služba-vypnout"..
Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.08.15 19:10

Není.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.